Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanından Ziyaret

Gündem Yayın: 03.07.2014 15:16
Yazar:
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanından Ziyaret

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzman  Dr. Zafer Çukurova, Karabük’e gelerek Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Çukurova’ya ziyaretlerinde Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara da eşlik etti.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şirinevler merkez binası acil ve yoğun bakım servislerinde incelemelerde bulunan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzman  Dr. Zafer Çukurova, vatandaşlara  geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretin ardından Karabük ili Sağlık istatistikleri ve Karabük’ün  sağlık alanında verileri konusunda toplantı yapıldı. Toplantıda,  bir konuşma yapan Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzman  Dr. Zafer Çukurova’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren bir ekip ile görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz”  dedi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm.Dr. Zafer Çukurova da yaptığı konuşmada, “Karabük’ e çok önceden gelmeyi arzu ediyorduk ancak yoğun çalışmalar neticesinde şimdi gerçekleştiriyoruz.  Karabük ilinin sağlık sektöründe gerçekleştirdiklerini yerinde görmeyi arzu ettik, Karabük Üniversitesi genç ve gelişmekte olan bir üniversite eğitim kurumları ile iyi bir kollektif çalışma gerçekleştirmeyi destekliyoruz, hepimiz kaynakları etkin kullanarak bir eylem planı oluşturmalıyız” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.