Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanından Ziyaret

Gündem Yayın: 03.07.2014 15:16
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanından Ziyaret

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzman  Dr. Zafer Çukurova, Karabük’e gelerek Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Çukurova’ya ziyaretlerinde Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara da eşlik etti.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şirinevler merkez binası acil ve yoğun bakım servislerinde incelemelerde bulunan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzman  Dr. Zafer Çukurova, vatandaşlara  geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretin ardından Karabük ili Sağlık istatistikleri ve Karabük’ün  sağlık alanında verileri konusunda toplantı yapıldı. Toplantıda,  bir konuşma yapan Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzman  Dr. Zafer Çukurova’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren bir ekip ile görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz”  dedi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm.Dr. Zafer Çukurova da yaptığı konuşmada, “Karabük’ e çok önceden gelmeyi arzu ediyorduk ancak yoğun çalışmalar neticesinde şimdi gerçekleştiriyoruz.  Karabük ilinin sağlık sektöründe gerçekleştirdiklerini yerinde görmeyi arzu ettik, Karabük Üniversitesi genç ve gelişmekte olan bir üniversite eğitim kurumları ile iyi bir kollektif çalışma gerçekleştirmeyi destekliyoruz, hepimiz kaynakları etkin kullanarak bir eylem planı oluşturmalıyız” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: