Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da Fidanlar Toprakla Buluştu

Safranbolu Yayın: 12.11.2021 09:35
Safranbolu’da Fidanlar Toprakla Buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü’nde tarihi kent Safranbolu’da Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda fidanlar toprakla buluştu. Beştepeler Mevkii’nde Orman İşletme Müdürü Sema Altunay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Elif Köse, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Emrah Aydın, kamu kurumlarının müdür ve amirleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Orman İşletme Müdürü Sema Altunay günün anlamını ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Ardından konuşan Kaymakam Mehmet Türköz, “‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ başlığı altında yürütülen güzel bir projede fidanları toprakla buluşturuyoruz. Bu proje orman sahalarımızı genişletmek, ağaçlarımızı artırmak, biyolojik çeşitliliğimizi zenginleştirmek ve çevre farkındalığı oluşturmak açısından önemli bir proje. Orman varlığı açısından biz Karabük olarak çok şanslıyız. Etkinlikte ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi. Protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından dikilen fidanlara can suyu verildikten sonra yapılan ikramların ardından etkinlik sona erdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emekli astsubay evin bahçesini sinemaya çevirdi

Kültür Sanat Yayın: 23.07.2024 20:15
İhlas Haber Ajansı

Düzce’de emekli astsubay, köyündeki evinin bahçesini açık hava sinemasına döndürüp çocuklara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Yıllardır şehir dışında astsubay olarak görev almasının ardından emekli olup Düzce’de ki köyüne yerleşen Sadullah Mete, evin bahçesini açık hava sinemasına döndürdü. Eşi Serpil Mete’nin de destekleri ile bahçede çocuklara özel alan oluşturan Emekli Astsubay Sadullah Mete, “Bizim Hataylı bir damadımız var. Bahçemizi gelip gördü ve burada sinema etkinliği olabileceğini söyledi. Eşim serpil hanımda bu etkinliği yapabilmek için gerekli girişimlere başladı. Minderler dikildi, çadırlar yaptırdı, projeksiyon cihazını ayarlayıp muhtarımıza bilgi verdik. Muhtarımız köyde ki çocuklara bilgi vermesini isteyerek böyle bir şey yaptık. Bundan sonra da devamı gelecek. Kadınlarda açık hava sineması istedi. Onlara da yapacağız. Çocuklara çeşitli ikramlarımız oluyor, dondurmalar, meyve suları çörekler, börekler ne isterlerse onları yapıyoruz. Ayrıca sinemada patlak mısırda veriyoruz” dedi.

“Çocukların tepkileri çok iyiydi”

Çocukların çok mutlu olduğunu dile getiren Konaklı köyü muhtarı Kadir Ayyıldız, “ Çocukların tepkilerini görmek için buraya gelip izlemek lazımdı. Çok güzel bir organizasyon oldu. Bu işin mimarı ben değilim. Sadullah ve Serpil Mete ailesidir. Biz sadece vesile olduk” diye konuştu.

Paylaş: