Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Düşten Gerçeğe Projesi

Zonguldak Yayın: 29.05.2014 07:28
Yazar:

ZONGULDAK Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın çağrısı kapsamında desteklenen ülke genelindeki 39 projeden biri olan ‘Düşten Gerçeğe’ Bülent Ecevit Üniversitesi yürütücülüğünde tamamlandı. Koordinatörlüğünü, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Özlem Koray’ın yaptığı proje kapsamında, eğitimi yarım kalmış, 16-29 yaş arası lise ve üniversite eğitimi alma çağında olan ve çalışmayan genç kadınların sosyal yaşama ve iş yaşamına dönük hedeflerini gerçekleştirmeleri için gerekli donanımı kazanmalarını amaçlanırken, bu yaş aralığındaki kadınların bireysel gelişim, sosyal yaşama uyum, özgün iş fikirleri ortaya koyma ve bu fikirleri projelendirme konularında yetiştirilmeleri hedeflenip, genel anlamda eğitim odaklı olan projede hobi-meslek kursları ile de uygulama alanı genişletildi. Proje kapsamında katılımcılara kişisel gelişim, sosyal yaşama uyum, iş yaşamına dönük üretim eğitimleri olmak üzere toplam 3 aylık süreçte 56 saatlik eğitim verildi. Proje eğitimleri; Doç. Dr. Halil Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Mualla Murat, Yrd. Doç. Dr. Sezai Kalafat, Yrd. Doç. Dr. Selda Polat, Öğr. Gör. Berin Bayraklı, iletişim uzmanı Neriman Kara ve hobi meslek kursları profesyonel eğitimcileri tarafından verilirken, projede Yrd. Doç. Dr. Gürkay Birinci ve Melda Torlak rehber olarak görev aldı. Projede gönüllülük çalışmaları da gerçekleştirilmiş olup, bu kapsamda Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği öğrencileri gönüllülük eğitimleri aldı ve gönüllü olarak çalışmalar yürüttüler. Proje kapanış toplantısı Kdz. Ereğli Nikah Salonunda gerçekleşti. Programa, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzmanlarından Başak Ekinci, Ereğli İşkur Şube Müdürü Ayfer Yavuz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Şen ve proje eğitimcileri katıldı. Katılımcılara ve gönüllü öğrencilere sertifikaları törenle verildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Köse, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Manşet Yayın: 05.03.2024 14:26
Köse, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Safranbolu Belediye Başkanı ve  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Elif Köse Yerel seçimlere 1 aydan az bir süre kala ziyaretlerine devam ediyor. Beraberinde CHP ilçe Başkanı Bahtiyar Acar, İl Genel Meclis Adayları, Belediye Meclis üye ve adayları ile parti yöneticileri bulunan Elif Köse Barış Mahallesi SAKEM kursiyerlerinin kahvaltı davetine katılım sağlamasının ardından Arma deri fabrikası yönetici ve çalışanlarını ziyaret etti.

Safranbolu Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Elif Köse, Safranbolu genelinde dernek, oda, STK, esnaf ziyaretlerini sürdüren Elif Köse aynı zamanda ev, site ve mahalle toplantıları ile de görev süresi boyunca olduğu gibi halkın sesine kulak veriyor. Barış Mahallesi SAKEM Kursiyerlerinin kahvaltı davetine katılan Belediye Başkan adayı Elif Köse ardından gün içerisinde Arma deri fabrikası yönetici ve personelleri ile bir araya gelerek soru, görüş ve önerileri dinledi. (Ramazan Öztürk)

Kose Secim Calismalarini Surduruyor3 scaled