Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Çorum’da trafik kontrolleri arttırıldı

Gündem Yayın: 02.09.2023 12:00
Kaynak: İHA

Çorum’da son 15 günde yapılan kontrollerde 99 araç trafikten men edildi, 2 bin 72 araç şoförüne 3 milyon 300 bin lira cezai süreç uygulandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan son Valiler ve Emniyet Müdürleri Kararnamesi’nin akabinde, kentte misyon yapan Vali ve Vilayet Emniyet Müdürü değiştirildi. Bu değişimin akabinde artan trafik kontrollerinde, muayenesi geçmiş, modifiye edilmiş ve kural ihlali yapan 99 araç trafikten men edildi. 14-31 Ağustos 2023 tarihleri ortasında yapılan kontrollerde, 9 bin 456 araç denetim edilirken kusurlu bulunan 2 bin 72 araç sürücüne 3 milyon 301 bin 513 lira cezai süreç uygulandı. Vilayet merkezinde emniyet ve asayişi sağlamak, huzur ve sükunu temin etmek gayesiyle trafik grupları tarafından yürütülen kontroller esnasında 40 araç teknik değişiklikten, 59 araç ise muayene yaptırmamaktan ötürü trafikten men edilirken, alkollü araç kullandığı belirlenen ve alkol aygıtını üflemeyi reddeden 42 şoför hakkında da isimli süreç yapıldı.

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yaptığı açıklamada, halkın huzur ve sükunun sağlanması için Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bu tıp uygulama ve kontrollerin kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Fırtınanın ardından denize açılan balıkçılar kasalar dolusu hamsilyle döndü

Kastamonu Yayın: 05.12.2023 20:12
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun Cide ilçesinde etkili olan fırtınanın ardından hava şatlarının normale dönmesi ile yeniden denize açılan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Kastamonu’nun sahil ilçelerinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkilerken balıkçıların da sezona ara vermesine sebep olmuştu. Fırtınanın ardından hava şartlarının normale dönmesi ile balıkçılar avlanmak için yeniden denize açıldı. Karadeniz’de avlanan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Limana dönen balıkçılar, limanda bekleyen kamyonlara yüklediği hamsi dolu kasalar, çevre illere ve fabrikalara gönderildi.