Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çorum’da trafik kontrolleri arttırıldı

Gündem Yayın: 02.09.2023 12:00
İhlas Haber Ajansı

Çorum’da son 15 günde yapılan kontrollerde 99 araç trafikten men edildi, 2 bin 72 araç şoförüne 3 milyon 300 bin lira cezai süreç uygulandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan son Valiler ve Emniyet Müdürleri Kararnamesi’nin akabinde, kentte misyon yapan Vali ve Vilayet Emniyet Müdürü değiştirildi. Bu değişimin akabinde artan trafik kontrollerinde, muayenesi geçmiş, modifiye edilmiş ve kural ihlali yapan 99 araç trafikten men edildi. 14-31 Ağustos 2023 tarihleri ortasında yapılan kontrollerde, 9 bin 456 araç denetim edilirken kusurlu bulunan 2 bin 72 araç sürücüne 3 milyon 301 bin 513 lira cezai süreç uygulandı. Vilayet merkezinde emniyet ve asayişi sağlamak, huzur ve sükunu temin etmek gayesiyle trafik grupları tarafından yürütülen kontroller esnasında 40 araç teknik değişiklikten, 59 araç ise muayene yaptırmamaktan ötürü trafikten men edilirken, alkollü araç kullandığı belirlenen ve alkol aygıtını üflemeyi reddeden 42 şoför hakkında da isimli süreç yapıldı.

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yaptığı açıklamada, halkın huzur ve sükunun sağlanması için Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bu tıp uygulama ve kontrollerin kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Gündem Yayın: 13.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 106 yaşındaki yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu.

Olay, Atatürk Mahallesi Sağlık Sokak’ta meydana geldi. Şaziye Demiralp (106) isimli kadını bahçede hareketsiz bir şekilde yatan gören komşuları durumu polis ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde yaşlı kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemenin ardından Demiralp’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Paylaş: