Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ali Yavuz “8 aydır hiçbir çözüm bulunmamış”

Manşet Yayın: 10.07.2024 15:17
Ali Yavuz “8 aydır hiçbir çözüm bulunmamış”

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz Belenköy TOKİ’de yaşanan başta kanalizasyon olmak üzere bazı sorunların yetkililer tarafından 8 aydır hiçbir çözüm bulunmadığını belirtti.

Başkan Yavuz, 8 ay önce giderek yetkililere iletmiş olduğu sorunu gündeme getirerek şu açıklamayı yaptı:  “Bilindiği üzere,2023 Kasım ayında Belenköy TOKİ’de yaşanan kanalizasyon, asansör ve gider sorunlarını yerinde gözlemlemiş ve halkımızın bu olumsuz durumlarda yaşadığı mağduriyetleri ilgili mercilere bildirmiş ve konunun takipçisi olacağımızı soylemistik.

Gelinen bu noktada; yerinde yaptığımız incelemeler de ve izleyeceğiniz görüntülerde de görüldüğü üzere;aradan geçen bu  8 aylık süre içerisinde çözüm odaklı hiç bir işlem yapilmamış, kanalizasyon sıkıntıları devam etmekte ve koku dışarı verilmektedir. Bu durum Halk sağlığını tehlikeye atmakta,çevre kirliliğine neden olmaktadır.

Yaşanan bu olumsuzlukların ivedilikle çözüme ulaştırılması hususunu bir kez daha dile getiriyor ve konunun her daim takipçisi olacağımızı ve bu sorun çözüme kavuşana kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak düzenli cekimlerle gundeme getireceğimizi belirtiyorum.

Halkın sağlığını kimse tehlikeye atamaz” dedi.

Haber videosu için TIKLAYINIZ!


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şiddetli yağış sonrası Gümüşhane-Bayburt yolu kapandı

Gündem Yayın: 16.07.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Gümüşhane’de gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış nedeniyle Gümüşhane-Bayburt karayolu ulaşıma kapanırken, Tekke beldesi ve şehir merkezinde su baskınları meydana geldi.

Kentte öğleden sonra etkisini gösteren gök gürültülü şiddetli yağmur nedeniyle Gümüşhane-Bayburt karayolu ulaşıma kapandı. Geçtiğimiz günlerde şiddetli yağış nedeniyle yine sular altında kalan Tekke beldesindeki karayolu dağlardan gelen sel suları ve teresübat nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapanırken, ekipler yoğun yağış ve fırtına altında çalışmalarını sürdürdü. Kent merkezinde de etkisini gösteren sağanak nedeniyle hayat felç oldu. Dik yamaçlardan gelen sular Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan bazı iş yerlerinin içine dolarken, sokaktaki vatandaşlar yağmurdan korunmak için iş yerlerine ve çatıların altına sığındı.

Dik rampalardan gelen sel suları nedeniyle trafikte de aksamaların meydana geldiği Gümüşhane’de 30 dakika içinde metrekareye 25 kilogram civarında yağış düştüğü belirlendi.

Yağışın Kelkit ilçesine bağlı Günbatur köyünde de sele sebep olduğu, köydeki ev ve ahırları su bastığı öğrenildi. Yağışın ardından yan derelerden gelen sel suları nedeniyle Gümüşhane-Trabzon karayolunun Özcan Mahallesi mevkiinde da ulaşım tali yoldan sağlanıyor.