Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yenice’de Afetin Yaraları Sarılıyor

Gündem Yayın: 27.06.2022 21:10
Yenice’de  Afetin Yaraları Sarılıyor

Yenice İlçesinde aşırı yağışlardan dolayı meydana gelen sel ve heyelanın yaraları sarılmaya başladı.  Belediye başkanı Zeki Çaylı Yenice Belediyesi olarak her zaman vatandaşların hizmetinde olduklarını söyledi.

Başkan Çaylı yaptığı açıklamada;  “İlçede mevsim normallerinin üzerinde yağan aşırı sağanak yağmur nedeniyle toprağın yağmur suyunu taşıyamaması suların yüzeysel suya dönüşmesi nedeniyle yer yer heyelanlar meydana gelmiştir. İlçemizin bazı noktalarında meydana gelen heyelanlara ilk andan itibaren sahaya inerek müdahale ettik. Aşırı yağan yağmurların ilçede herhangi bir olumsuzluk yaşatmaması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için belediyemiz çalışanları iş makineleri ile birlikte sahadayız. Her türlü tedbirleri aldık ve dışarıdan iş makineleri ile anlaşma yapmış durumdayız” DEDİ.

“HER DAİM VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Yenice Belediyesi olarak, vatandaşlarıN güvenli bir şekilde ulaşımlarını sürdürebilmeleri için durmaksızın ilçe genelinde çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkan Çaylı;   “Yağışlardan dolayı mahallelerimizde toprak kayması nedeniyle kapanan bölgelerdeki yol düzenleme, yağmurdan dolayı çamur ve taşla dolan alanlarda temizlik çalışmalarımız, ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla devam ediyor. Ayrıca su birikintileri oluşmaması ve olası su taşkınlarının önlenmesi amacıyla İsmetpaşa Mahallesi ana yolunda da ek kanal çalışmaları yapıyoruz. Yenice Belediyesi her daim vatandaşlarımızın hizmetinde. Gece gündüz, yağmur çamur demeden vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için çalışmalarımıza ilçemizde devam edeceğiz. Özverili çalışmalarından dolayı tüm mesai arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜM GÜCÜMÜZLE SAHADAYIZ”

Başkan Çaylı; “Tüm gücümüzle Yenice Belediyesi olarak sahadayız. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine zarar gelmemesi için güvenlik tedbirlerini alarak her noktada çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.İlçemizde etkili olan yağışlardan dolayı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için, yağmur sularıyla birlikte gelen odun, taş, çöp, kum birikintileri gibi suyun akışını etkileyecek mazgal ve kanallar ile yolları ekiplerimiz tek tek temizliyor. Çalışmalar kapsamında Atatürk Mahallesi Kumtarla Mevkiinde iş makineleri ile birlikte çalışma gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

Manşet Yayın: 24.06.2024 15:04
Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

AK Parti Karabük Milletvekilleri düğün dernek  dolaşarak çok çalışmanın verdiği yorgunluğu atarken,  CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay ise Karabük ve ilçelerinin sorunlarını  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyor.

Karabük’ün sorunları, AK Parti ve CHP milletvekili arasında büyük bir fark yaratıyor. AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, düğün dernek dolaşarak, yoğun çalışmanın verdiği yorgunluğu atmakla meşgulken, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük ve ilçelerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyarak aktif bir rol üstleniyor.

CHP Milletvekili Cevdet Akay, TBMM’de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergelerle Karabük’ün çeşitli sorunlarına dikkat çekiyor. Altyapı eksikliklerinden, eğitim ve sağlık hizmetlerindeki yetersizliklere, sanayi ve tarım alanındaki problemlere kadar birçok konuyu gündeme getiren CHP Milletvekili Akay yaptığı açıklamada, Karabük halkının sesi olmayı ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçladığını ifade ederken, sorunları meclis gündemine taşımaya devam edeceğini söyledi.

Öte yandan AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın  Karabük’ün ihtiyaçlarını ve sorunlarını göz ardı ettiği dile getirilirken, daha çok sosyal etkinliklerde boy göstermeleri ve bunu da sosyal medya hesaplarından paylaşmaları eleştirilere neden oluyor. Vatandaşlar, “Milletvekillerinin düğün, nişan gibi organizasyonlara katılımı, seçmenleriyle birebir temas kurmaları açısından önemli ama   Karabük ve çevresindeki problemlerle ilgilenmeleri gerektiği de unutulmamalıdır” diyerek AK Parti Milletvekillerini sorunların çözümü noktasında göreve davet ettiler.

2023 Yılında yapılan Genel Seçimler ile 2024 yılında yapılan Yerel Seçimlerde iktidara Karabük halkının çoğunluğunun desteği bilinirken, vatandaşlar da bunun karşılığı olarak

Milletvekillerinden  aktif bir şekilde sorunları dile getirmesini ve çözüm odaklı çalışmasını bekliyor.  Muhalefet Milletvekili olmasına rağmen Cevdet Akay’ın Karabük’ün sorunlarını mecliste dile getirmesi önemli bir adım olarak görülse de  kalıcı ve etkili çözümler için tüm milletvekillerinin ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.