Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yayladan şehir merkezine indiler

Türkiye Yayın: 23.10.2023 10:11
Yazar:
Yayladan şehir merkezine indiler

Tokat’ta havaların soğumasıyla birlikte yaylada bulunan koyunların geri dönüşü başladı, yayladan inen bir koyun sürüsü şehir merkezinden geçti.

 Tokat’ta havaların soğuması ile beraber yayladan göçler başladı. Nisan ayından itibaren yaylada bulunan koyun sürüsü, 5 gündür geri dönüş yolculuğunu sürdürüyordu. Geri dönüş yolunda Pazar ilçesine gitmekte olan koyun sürüsü Tokat il merkezinden geçti. Koyun sürüsünün il merkezinden geçişi vatandaşlarda merak uyandırdı. Behzat Bulvarı ve ardından Cumhuriyet Meydanı’ndan geçen koyun sürüsü, çevre yolu civarından kent merkezini terk etti. Koyun sürüsü, vatandaşların yoğun ilgisiyle beraber şehir merkezinden geçerek Pazar ilçesine 2 gün sürecek olan yolculuğuna devam etti.

Yayladan indiler şehir merkezinden geçtiler: Koyun sürüsünün yolculuğu kamerada

“2 gün daha yolumuz kaldı”

Yayladan indiklerini ve yolculuklarının devam ettiğini belirten hayvan yetiştiricisi Mustafa Altuntaş, “Buraya yayladan indik, yaylaya nisan ayında çıkmıştık. Havalar soğuduğundan dolayı mecburi dönüş yapıyoruz. Dumanlı yaylasından Pazar ilçesine gidiyoruz. Kışın ilçede kalıyoruz, yaz aylarında yaylaya çıkıyoruz. Geçimimizi küçükbaş hayvancılıkla sağlıyoruz. 6 aydır yaylada bulunuyorduk, 5 gündür de ilçeye dönmek için yolculuk yapıyoruz. 2 gün daha yolumuz kaldı, Pazar ilçesine ulaştığımızda yolculuğumuz bitecek. Toplamda yolculuğumuz 10 günü buluyor. Şehir merkezindeki insanlar hoş karşılıyor. Memnun kalanlar da oluyor, bazı insanlar beğenmiyor ama onlara da diyecek bir şeyimiz yok” şeklinde konuştu. (İHA)

Yayladan indiler şehir merkezinden geçtiler: Koyun sürüsünün yolculuğu kamerada

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Organize suç örgütüne 12 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 4 kişi tutuklandı

Gündem Yayın: 25.02.2024 04:00
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 12 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklandı.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kastamonu İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen 4 aylık takip neticesinde Kastamonu, Balıkesir ve Aydın merkezli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Samsun, Karabük ve Zonguldak’ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyelerinin sözde kuyumculuk adı altında faaliyet gösterdikleri, kredi kartı borcunu ödeyemeyen ve nakit para talebi olan mağdurlardan belirli bir komisyon karşılığı farklı şirketlere ait POS cihazlarını da kullanarak halk arasında ‘kredi kartına takla attırmak’ tabiri ile bilinen yöntemle ödemelerini sağladıkları, paravan şirketler kurarak bankalardan POS cihazları temin ettikleri ve suç örgütü elebaşı ile örgüt üyeleri arasında suçta kullanılan POS cihazlarını karşılıklı kargo ile gönderdikleri tespit edilen örgüt elebaşı Ömer Çınar’ın da içerisinde olduğu 21 şüpheli yakalandı. 12 ilde ve 35 adreste eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda yakalanan şüphelilerden adliyeye sevk edilen M.K., M.C., T.A. ve O.E. tutuklandı. Örgütün elebaşı olduğu değerlendirilen Ömer Ç. ile diğer şüphelilerin ise jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Ayrıca MASAK ve Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak analizler sonucu 14 paravan şirkete ait banka hesaplarında 980 milyon TL’lik işlem hacmi ve 105 milyon TL’lik haksız kazanç elde edildiği tespit edildi. Bu çerçevede şüpheliler hakkında suçtan kazanılarak elde edilen mal varlığı değerlerine yönelik şüpheli banka hesaplarına, ele geçirilen nakit para ve 1 adet lüks marka araca el konuldu.