Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Gürel’den Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret

Gündem Yayın: 10.11.2021 10:07
Vali Gürel’den Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret

Vali Fuat Gürel Karabük Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve Şube Müdürü Mehmet Özdemir’in eşlik ettiği ziyarette, Okul Müdürü Ahmet Çelebi’den bilgiler alan Vali Fuat Gürel okul binasını gezerek öğrencilerle birebir ilgilendi

Mesleği olan kişilerin ülkemizin en önemli ekonomik değeri olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel Mesleki Eğitim Merkezinde çeşitli alanlarda çıraklık kalfalık ve ustalık eğitimi görerek belge alan gençlerin bir meslek öğrenerek ve kendilerine bir iş kapısı ve gelecek elde etmenin yanısıra ülkemizin ekonomisine gelişimine de katkı sağladıkları ve en önemlisi böylelikle ülkemizin üretim gücünün arttığını söyledi.

Vali Gürel; “Gençlerimiz eğitim aldıkları meslek noktasında sürekli olarak kendilerini geliştirebilir ve süreç sonunda kendi iş yerlerini açarak üretime katkı sunabilir. Okulumuzda başta sanayii olmak üzere diğer iş ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu alanlarda önemli eğitimler veriliyor. Ayrıca burada aldıkları eğitimle kendine güvenen, bilgili, donanımlı bireyler olarak yetişmelerine imkân sağlanıyor. Günümüz teknolojisine ayak uyduracak, ihtiyaçlara cevap verebilecek beceriler kazandırarak onları hayata hazırlamak asıl amaçlarımızdan biri.” şeklinde konuştu.
Merkezde görevli idareci, öğretmen ve usta öğreticilerle de bir araya gelerek onlarla sohbet eden Vali Gürel’in kurum ziyareti çeşitli meslek dallarında uygulama eğitimlerinin verildiği saç kesim atölyesi, moda tasarım atölyesi ve yenilenebilir enerji kaynakları laboratuarında incelemelerde bulunması ile ziyaret sona erdi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şiddetli yağış sonrası Gümüşhane-Bayburt yolu kapandı

Gündem Yayın: 16.07.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Gümüşhane’de gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış nedeniyle Gümüşhane-Bayburt karayolu ulaşıma kapanırken, Tekke beldesi ve şehir merkezinde su baskınları meydana geldi.

Kentte öğleden sonra etkisini gösteren gök gürültülü şiddetli yağmur nedeniyle Gümüşhane-Bayburt karayolu ulaşıma kapandı. Geçtiğimiz günlerde şiddetli yağış nedeniyle yine sular altında kalan Tekke beldesindeki karayolu dağlardan gelen sel suları ve teresübat nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapanırken, ekipler yoğun yağış ve fırtına altında çalışmalarını sürdürdü. Kent merkezinde de etkisini gösteren sağanak nedeniyle hayat felç oldu. Dik yamaçlardan gelen sular Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan bazı iş yerlerinin içine dolarken, sokaktaki vatandaşlar yağmurdan korunmak için iş yerlerine ve çatıların altına sığındı.

Dik rampalardan gelen sel suları nedeniyle trafikte de aksamaların meydana geldiği Gümüşhane’de 30 dakika içinde metrekareye 25 kilogram civarında yağış düştüğü belirlendi.

Yağışın Kelkit ilçesine bağlı Günbatur köyünde de sele sebep olduğu, köydeki ev ve ahırları su bastığı öğrenildi. Yağışın ardından yan derelerden gelen sel suları nedeniyle Gümüşhane-Trabzon karayolunun Özcan Mahallesi mevkiinde da ulaşım tali yoldan sağlanıyor.