Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Trabzon’da 41 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi, 5 şüpheli gözaltına alındı

Gündem Yayın: 07.10.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı
Trabzon’da 41 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi, 5 şüpheli gözaltına alındı

Trabzon’un iki ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan operasyonda 41 kilogram 954 gram uyuşturucu madde ele geçirilirken, 5 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı Narkotik timlerince Ortahisar ilçesindeki Yeşilyurt mahallesinde ve Akçaabat ilçesinin Kavaklı mahallesinde uyuşturucu madde bulunduğu tespit edildi. Şüpheli şahıslara yönelik yapılan fiziki takip sonucu Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığı, Ortahisar İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Narkotik Timleri’nin yanı sıra narkotik madde tespit köpeği Limon’un da katıldığı eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda G.K. (36), S.P. (30), Ö.P (24), H.P. (36) ve C.Ö. (44) isimli şahıslar gözaltına alınırken, ev ve eklentilerinde yapılan aramada 41 kilogram 954 gram kubar esrar, 22 kök kenevir bitkisi, 4 adet sentetik uyuşturucu hap ve 2 adet hassas terazi ele geçirildi. Gözaltına alınan 5 şüpheli şahıs hakkında adli işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Geleceğin Doktorları Mezun Oldu

Karabük Yayın: 13.06.2024 11:34
Geleceğin Doktorları Mezun Oldu

Karabük Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Tıp Fakültesi mezunları Prof. Dr. Saadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen törenle uğurlandı. Tıp Fakültesinden mezun olan 82 öğrenci, hekimlik yemini ederek mesleğe ilk adımı attı.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Saadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Kahraman, akademik ve idari personel, öğrenciler, aileleri ve davetliler katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, “Mezuniyet törenleri insan hayatındaki önemli günlerden bir tanesidir. Bu mezuniyette bizim önce öğrencimiz olan fakat şimdi genç doktorlarımız olan evlatlarımızın önemli bir günü. Onun için onları tebrik ediyorum” dedi.

Gelecegin Doktorlari Mezun Oldu2 jpg

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, “Bugün burada geleceğin sağlık profesyonellerini, öğrencilerimizin mezuniyet töreninde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu anlamlı günün gurur kaynağı olan sizler uzun ve zorlu bir eğitim sürecinin ardından mesleğinizin en önemli aşamasına ulaşmış bulunuyorsunuz. Bugün mezuniyet belgelerinizi alarak yeni bir hayata adım atıyorsunuz. Bu belge sadece akademik başarınızın bir sembolü değil, aynı zamanda toplumunuza karşı olan sorumluluğunuzun da bir göstergesidir. Sizlerden her zaman etik değerleri gözeterek, insan onuruna saygı duyarak ve mesleğinizi en iyi şekilde icra ederek topluma hizmet etmenizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KBÜ Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci, “Altı sene önce bu mesleği insanların hayatına dokunabilmek ve onların yardıma en muhtaç olduğu anlarda yardımlarına koşabilmek için seçtim. Altı yıl boyunca gösterdiğim gayretin bugün burada karşılığını alıyor olmak benim için gerçekten gurur verici. Bu zorlu yolda beni her zaman destekleyen, düştüğümde kaldıran, bana her zaman inanan canım aileme sizlerin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 Yılı Eğitim-Öğretim yılında 82 öğrencisini mezun etti. Tıp Fakültesinde derece ile mezun olan öğrenciler, birinci Benan Kahveci, ikinci Buket Donuk, üçüncü Dilara Coşkun oldu.

Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci, Fakülte kütüğüne pirinç plakadaki ismini çaktı.

Tıp Fakültesinin mezun olan öğrencileri daha sonra yemin ederek, hekimliğe ilk adımlarını attılar.

Mezuniyet töreninin sonunda KBÜ’lü mezunlar keplerini coşkuyla fırlatarak hekimliğe “Merhaba” dedi.