Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

“Süper Mavi Ay” Zonguldak’ta görsel şölen sundu

Dünya Yayın: 01.09.2023 16:12
Kaynak: İHA
“Süper Mavi Ay” Zonguldak’ta görsel şölen sundu

Zonguldak’ta “Süper Mavi Ay” gece saatlerinde görsel şölen oluşturdu. Dolunay hem parlak hem de en büyük halini alırken meraklı vatandaşlar gecenin ilerleyen saatine karşın ayı seyretti.

2023 yılının en büyüğü ve en parlağı olan “Süper Mavi Ay” Zonguldak’ta izleyenleri heyecanlandırdı. Dünyaya en yakın noktada olması nedeniyle hem daha parlak hem de daha büyük halini alan dolunay, izleyenleri de adeta mest etti. Tabiat olaylarında az görülen Muhteşem Ay, 1 Ağustos tarihinde de adeta kartpostallık imgelere sahne oldu.

Ağustos ayının son günü de dünyaya daha da yaklaşan ayı seyretmek isteyen vatandaşlar gecenin ilerleyen saatlerine karşın ayı seyretmenin zevkini yaşadı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Ekonomi Yayın: 23.09.2023 00:00
Kaynak: İHA
Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Türkiye’nin minibüs piyasasına taraf veren Samsun’un Terme ilçesi, ülke piyasasının vitrini olacak galericiler sitesine kavuşuyor.

İlçe genelinde 100’ün üzerinde galericisiyle Türkiye’nin minibüs alım satımı konusunda ülke genelinde değerli bir hisseye sahip Terme’de uzun yıllardır çabası verilen galericiler sitesi sorunu tahlile kavuşuyor. Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, Terme’nin yeni galericiler sitesi inşasının en kısa vakitte başlayacağını müjdeledi.

Ankara’ya teşekkür ziyareti

Ankara programı kapsamında Terme Belediyesi Meclis Üyesi ve Terme Oto Galericiler Dernek Lideri Ayhan Yılmaz ve Oto Galericiler Kooperatif Lideri Osman Cengiz’le birlikte TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Lideri ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş’u ziyaret eden Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, “İkinci el minibüs alım-satımı konusunda Türkiye’nin yaklaşık yüzde 60’ını karşılayan ilçemizin ülke genelindeki vitrini olacak galericiler sitesinin arsa tahsisi için gösterdiği gayretler için galerici esnaflarımız ve tüm ilçemiz ismine Sayın Mehmet Muş’a teşekkürlerimizi ilettik. Uzun yıllardır çabasını verdiğimiz ve ilçemize vizyon kazandıracak olan terme oto galericiler sitesi imali en kısa müddette başlayacak” dedi.

Sektör daha gelişecek

Terme’nin ülke genelinde bilhassa ülkenin minibüs piyasasına istikamet veren bir ilçe olduğuna dikkat çeken Lider Kılıç, “Türkiye’nin dört bir yanından beşerler ilçemize minibüs almak için geliyor. İlçemizin bu potansiyelini daha da geliştirmek için uzun yıllardır Terme’ye bir galericiler sitesi kazandırmak için uğraş gösteriyorduk. Teşebbüslerimiz en sonunda meyvesini verdi. İlçemize vizyon katacak, kesimi daha geliştirecek bir proje yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve hemşehrilerimize güzel olsun” diye konuştu.