Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sanatçı Barış Kerim Cesur ile “Çerkeş’i Fotoğraflıyoruz”

Günlük Yayın: 23.06.2023 14:29
Sanatçı Barış Kerim Cesur ile “Çerkeş’i Fotoğraflıyoruz”

Fotoğraf Sanatçısı, Oyuncu ve TFGK kurucusu Barış Kerim Cesur’un katılımıyla Çankırı Çerkeş’te fotoğraf etkinliği düzenleniyor.

Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle dolu şehirlerde fotoğraf etkinliği performansı ile tanınan Genç Sanatçı Cesur’un vizörüne bu kez Çerkeş takıldı.

Çerkeş Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Çerkeş ilçesinin fotoğraflanması konulu etkinlik, 4-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Çerkeş halkı ve fotoğraf severlerle bir araya gelecek olan Genç Sanatçı, aynı zamanda söyleşiye de konuk olacak. İlçenin Osmanlı dönemi Türk mimarisinin tüm özelliklerini taşıyan Çerkeş evleri, Kanuni Sultan Süleyman döneminde 1520-1566 yılları arasında yapılmış köprüsü, hamamı ve doğal güzellikleri arasında düzenlenecek olan etkinlik bir hafta sürecek. Işıklar Konağı önünden başlayacak olan “Çerkeş’i Fotoğraflıyoruz” adlı etkinlikte, fotoğrafçılar Çerkeş’i kendi vizörlerinden yansıtacaklar. Çerkeş’in tarihi evlerini ve sokaklarını ölümsüzleştirmek isteyen Sanatçı Cesur’un Söyleşisi ise 8 Temmuz’da saat 18.00’de Çerkeş Kültür Merkezi’nde başlayacak. Sanatçı Cesur, Çerkeş’in mimari ve doğal güzelliklerini birbirinden özgün fotoğraflarla dünyaya tanıtmayı hedefliyor. (Esra Oğuzkağan Özkan)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kukumav kuşunu evinde besledi

Dünya Yayın: 13.07.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Bolu’dan Eskişehir’e giden Estetik ve Plastik Cerrahı Erkan Yanıkoğlu, yol kenarında uçamayan kukumav kuşu buldu. Yanıkoğlu, kliniğinde kukumav kuşunun bakımlarını yaptıktan sonra evinde besledi.

Estetik ve plastik cerrahı Erkan Yanıkoğlu, geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Bolu’da Eskişehir’e giderken yol kenarında uçamayan kukumav kuşuna rastladı. Baykuşun uçamadığını fark eden Yanıkoğlu kuşun yanına yaklaştı. Kuşu kliniğine götürüp bakımlarını yaptıran Yanıkoğlu, daha sonra evine getirerek, balık ve suyla besledi. Kuşun gerekli bakımlarını yapan Yanıkoğlu, Eskişehir’deki evinden kukumav kuşunu Eskişehir DKMP ekiplerine teslim etti.

Kuşla arkadaş olduğunu belirten Erkan Yanıkoğlu, “Hastanede ilk bakımını yaptıktan sonra evime götürerek balıkla besledim ve su içirdim. Oldukça uysal ve arkadaş canlısı görünüyordu. Kolaylıkla bana alıştı ve bir süre birlikte vakit geçirdik. Ardından Milli Parklar Müdürlüğüne teslim ederek doğal ortamına kavuşmasını sağladım” dedi.

Paylaş: