Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Samsun Vilayet Sıhhat Müdürlüğünde vazifeden alma ve atama: Oruç gitti, Uras geldi

Sağlık Yayın: 21.09.2023 20:48
İhlas Haber Ajansı
Samsun Vilayet Sıhhat Müdürlüğünde vazifeden alma ve atama: Oruç gitti, Uras geldi

Samsun Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç misyondan alınırken, yerine ise Sıhhat Bakanlığı Eğitim ve Projeler Daire Lideri Uzm. Dr. Mustafa Uras atandı.

15 Kasım 2017 tarihinden itibaren Samsun Vilayet Sıhhat Müdürlüğü vazifesini yürüten Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Sıhhat Bakanlığı tarafından vazifesinden alındı. Oruç’un yerine Sıhhat Bakanlığı Acil Sıhhat Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Lideri Uzm. Dr. Mustafa Uras getirildi.

Oruç: “Boş oturmadık, boş konuşmadık, dedikodu yapmadık”

Müdürlüğe veda eden Muhammet Ali Oruç yaptığı açıklamada, “6 yıldır Samsun’a hoş bir grup oluşturarak hizmet ettik. Hizmetlerimiz her alanda takdir gördü. Hem çalışan hem vatandaş memnuniyetini en üst düzeye çıkardık. Samsun sıhhat hizmetlerinde tepeye geldi. Bölgenin en kıymetli ili oldu, Ankara’dan sonra en fazla sevk alan ikinci vilayet pozisyonuna geldi. Sıhhat turizminde çok değerli yol kat ettik. Tüm sıhhat tesislerini sıhhat turizmi manasında yetkilendirdik. Aile hekimliğinde yaklaşık 70 yeni ünite açtık, yenilerini de planladık. 112 ambulans hizmetlerinde 37’den 52 istasyona çıkardık. 15 kıymetli sıhhat yatırımını Çarşamba Devlet Hastanesi’nden Ruh Sıhhati Hastanesi’ne, Vezirköprü Devlet Hastanesi’nden Kavak Devlet Hastanesi’ne, bunları Samsun’da planladık ve hizmete aldık. Samsun ve bölgenin en büyük hastanesi, en itibarlı vizyon hastanesi olan kent hastanesinin projesinden imaline her türlü iş ve süreçlerini yaparak Samsun’a kazandırmak için gece gündüz çalıştık. Bu azimle de 2024 yılı mart ayında açmak için gereken ne ise yaptık. Samsun’un sıhhat hizmetlerindeki gelecek 50 yılını planladık. Saymakla bitmeyecek hizmetlere koştuk, koşuşturduk. Boş oturmadık, boş konuşmadık, dedikodu yapmadık, dedikodulara aldırış etmedik. Liyakate değer verdik ve 6 yıldır alnımızın akıyla Samsun’a hizmet ettik. Bundan ötürü gururluyum. Artık halkımıza doktor olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Yerime atanan yeni müdürümüzü tebrik eder, muvaffakiyetler dilerim. Yeni periyodun Samsun için iyi olmasını temenni eder, birlikte çalıştığımız tüm sıhhat çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.