Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Devlet Hastanesi Dijital Hastane Unvanını Aldı

Safranbolu Yayın: 13.11.2021 11:14
Safranbolu Devlet Hastanesi Dijital Hastane Unvanını Aldı

Haber (N. Soylu) Safranbolu Devlet Hastanesi 11 Kasım 2021 tarihinde HİMSS EMRAM SEVİYE 6 KRİTERLERİ ile valide edildi.  Gerçekleştirilen validasyon neticesinde  hastane Karabük İlinde HİMSS EMRAM Seviye 6 unvanına sahip ilk hastane oldu.

HİMSS EMRAM Seviye 6 sistemi iş süreçlerinde hız ve verimliliği artırmakta,kâğıt ve belge giderlerini sıfırlamakta,İnsan kaynaklı hataları (yanlış ilaç verme vb.) elimine etmekte, sadece hastane duvarlarının içerisinde değil, uzak mesafelerden tanı ve tedavi süreçleri yönetilebilmekte.

Ayrıca sistem ile veriler yetkili birim, diğer sağlık kuruluşları ve hastalarca anlık olarak ve geriye doğru istenildiği zaman elde edilebilmekte, sensörler, kameralar ve erken uyarı sistemleri vb. araçlar sayesinde insan takibine gerek kalmadan bazı işler (örneğin, kan testinin çok yüksek çıkmasını uyaran yazılım) yönetilebilmekte, birimler ve kurumlar arasında bağlantı sağlayarak örgütsel körlük oluşmasını engellemekte,dijital hastane konseptinin kapsadığı akıllı, yeşil ve kâğıtsız hastane modelleri ile sağlık işletmelerine yüzde 35 oranında verimlilik kazandırmakta.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.