Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Belediyesinde FETÖ Soruşturması

Safranbolu Yayın: 22.07.2016 14:29
Yazar:
Safranbolu Belediyesinde FETÖ Soruşturması

Safranbolu Belediye başkanı Necdet Aksoy, belediye yapılan FETÖ Operasyonu ile ilgili olarak Gazetecilere açıklamalarda bulundu.  Başkan Aksoy, basın bildirisi ile duyurulan görevden uzaklaştırmalar ile ilgili sorulan soruya, FETÖ terör örgütüne,  paralele devlet yapılanmasına ilişkin çalışanlarımız var mı anlamında bir soruşturma ve çalışma başlattıklarını” söyledi.

6 personel ve 1 Hizmet alımı personelinin bu yönde olabileceği hususunda ellerine bilgiler ulaştığını kaydeden Aksoy;  “ Soruşturmanın selameti açısından arkadaşlarımız ile yapılacak olan tahkikata onay verdik.  Soruşturma neticeleninceye kadar gerek emniyetimiz gerek savcılığımı ile işbirliği içerisinde çalışmamız devam edecek.  Niyetimiz Safranbolu Belediyesini FETÖ terör örgütünün bütün unsurlarından ayırmak.  Safranbolu Belediyesi vatanına bağlı, milletini seven, ülkesini ve geleceğini düşünen çalışma arkadaşlarımız ile bundan sonra yoluna devam edecektir.  Bu kapsamda Türkiye’de pek çok kamu kurum ve kuruluşunda bu tür uygulamalar yapılmıştır” dedi.

Soruşturmanın selameti açısından isimlerin verilmesinden yana olmadıkları kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Kendisi hakkında çıkan asılsız dedikodular için ise,  “Bazı kendini bilmezlerin rivayet ürettiklerini ve kendisi hakkında yalan yanlış haberlerin çıkartıldığını duydum. Bazı açıklamalar ve paylaşımlar olduğunu görüyorum.  Bunları dile getirme sebebim ne bir savunma yapmak ne de o yazılanlara cevap vermektir. Çünkü ben kendimi biliyorum daha önemlisi Safranbolu halkı beni biliyor. İlk günden bu yana Devletimizin birliği, Cumhurbaşkanımızın Reisliği bizim için en kutsal görevdir. Ben ömrümün en zor yıllarını asistanlık dönemimde geçirdim. Bu zor yıllarda şahsıma en büyük desteği veren o dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Ona benim çok büyük vefa borcum var. Onun olduğu noktada benim kanım yerlere akar onun bir kılına zarar gelmesin diye.  Dolayısı ile Sayın Cumhurbaşkanımıza benim böyle bir manevi bağlılığım bulunurken başka bir takım noktalara gitmem mümkün değildir.  Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu yakinen biliyor.  Bildiğiniz gibi Karabük ziyareti esnasında programında Safranbolu ziyareti olmamasında karşın Safranbolu’nun kendisini özlediğini aktardık ve sağ olsunlar programda olmadığı halde Safranbolu’muzu ziyaret ettiler. Bununla birlikte valilik makamında çok daha fazla zamanı Safranbolu’da, Safranbolu Belediye Başkanının geçirdi. Kendisini her gittiğimde ziyaret edebiliyordum. Yakın çalışma arkadaşları ile iş birliği içerisindeyim.  Yani değerli arkadaşlar hal böyle iken bizim bir başka yöne sapmamız mümkün olamaz. Bu tür iddialar, birilerinin kendilerine yol açma, adam ekarte etme faaliyetleri olduğunu, beyhude uğraş içerisinde olduklarını da ifade ediyorum” dedi.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: