Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Rusya, Suriye’de sebze pazarını hedef aldı: 9 ölü

Dünya Yayın: 26.06.2023 14:56
Rusya, Suriye’de sebze pazarını hedef aldı: 9 ölü

Rus savaş uçaklarının Suriye’nin İdlib kentinde bir sebze pazarını vurması sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’da kaosun etkileri sürerken Rus savaş uçakları Suriye’de saldırılarına devam ediyor. Suriye’nin İdlib Valiliğine bağlı Cisr el-Şuğur’da bugün Rus savaş uçaklarının bir sebze pazarını bombalaması sonucu 9 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda yaralanan 30 kişi çevre hastanelerde tedavi altına alındı.

Suriye Sivil Savunma Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Suriye’nin kuzeybatısındaki pazarları, çiftlikleri ve yerleşim yerlerini hedef alan saldırılarının sivillerin istikrarını tehdit ettiği belirtilerek saldırıların barış yanlısı siviller arasında terörü yaymayı ve yaşamlarını engellemeyi amaçlayan sistematik bir politika olduğu belirtildi. Açıklamada, uluslararası topluma saldırıların sonlandırılması ve faillerden hesap sorulması için çağrıda bulunuldu. (İHA)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.