Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Rektör Kırışık’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri sürüyor

Manşet Yayın: 23.08.2023 17:09
Yazar:
Rektör Kırışık’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri sürüyor

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.
Karabük Vali Yardımcısı Muhittin Gürel ile İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Garip Gümüş, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kırışık, Vali Yardımcısı Gürel ve Gümüş’e ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Karabük Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, misafirperverliği için Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi ve hayırlı olsun temennisinde bulundu. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, KARDEMİR Genel Müdürü Necdet Utkanlar’ı Rektörlük makamında ağırladı.
Ziyarette, yapılacak çalışmalar ile Üniversite-sanayi iş birliği bünyesinde Türk demir-çelik sektörünün doğduğu yer olan Karabük’ün, bölgenin ve ülkenin kalkınması için yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gazanfer Erbay da, Rektör Kırışık’a görevinde başarılar diledi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

Manşet Yayın: 24.04.2024 12:05
Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un koltuğuna oturan 2. sınıf öğrencisi Ece Supçin Millet Bahçesine çocuk oyun alanları yapılmasını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve beraberinde yönetici, öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet, Vali  Mustafa Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, makam koltuğunu Şehit Metin Arslan İlkokulu 2.sınıf öğrencisi Ece Supçin’e devretti.

Ziyarette; Vali Mustafa Yavuz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü çocuklarımıza bayram olarak hediye etti. Sizler, bizlerin geleceğisiniz, bizler sizlerin gözlerindeki ışığa güvenerek geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Koltuguna Oturdu Millet Bahcesine Oyun Alani Istedi2 jpg

Vali Makam koltuğuna oturan Ece Supçin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Vatanımızı bayrağımızı korumayı, çalışkan olmayı, değerli öğretmenlerimizden, annelerimizden, babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız emaneti, ülkemizin en güzel yerlerine taşıyacağız.

Dünyanın en şanslı çocukları olarak bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlu olsun” dedi.

Ece Supçin Vali olarak, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Şenol Ayyıldız’ı arayarak; yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi Projesi içerisinde çocuklar için oyun alanlarının artırılmasını talep etti.

Ayrıca; yetim ve öksüz çocukların bayramlarının kutlanması adına her birine dondurma ikram edilmesini istedi.

Ziyarete gelen Şehit Metin Arslan İlkokulu 3.sınıf öğrencisi İmren Asya Durak ve Şehit Metin Arslan İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Kamil Şahin ile yakından ilgilenen Vali Mustafa Yavuz, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek Bayramlarını tebrik etti. (Ramazan Öztürk)