Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Polisten Öğrencilere Bilgilendirme

Manşet Yayın: 12.09.2023 15:12
Polisten Öğrencilere Bilgilendirme

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ‘’Umut Hep Var’’ projesi kapsamında Karabük’te  faaliyet gösteren Şehit Murat Dilmaç İmam Hatip Ortaokulu , Namık Kemal İlkokulu ve Namık Kemal İlkokulu Anasınıfları ziyaret edilerek çocuklara  Genel Güvenlik Konuları, Güvenli İnternet Kullanımı ve Polislik Mesleği hakkında bilgilendirmeler yapıldı.  Ayrıca öğrencilere not defteri ve çikolata ikram edildi.

Etkinlik sonrası Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri öğrencilerin spor etkinliklerine katılarak hep birlikte eğlenceli vakit geçirdiler.

Yapılan açıklamada; “Karabük İl Emniyet Müdürlüğü olarak dün olduğu gibi, bugün ve yarında, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın, gençlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz” denildi. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Deprem – Afet Zirvesi Safranbolu’da Başlıyor

Manşet Yayın: 28.09.2023 11:35
Deprem – Afet Zirvesi Safranbolu’da Başlıyor

Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu ortaklığında Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde ‘Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem Afet Zirvesi’ yarın 14:00’da yapılacak.

“Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi” Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu işbirliği ile yarın saat 14:00’da Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür merkezinde gerçekleştirilecek. Karabük’ün tüm ilçeleri ile tanınırlığının arttırılması, turizmin geliştirilmesi üzerine önemli isimlerin katılımı ile oluşturulacak zirvede aynı zamanda 1. Derece deprem bölgesinde yer alan Karabük’ün meydana gelebilecek afetlere karşı alması gereken tedbirler, uyarılar konuşulacak.

Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’nde açılış konuşmaları Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük Valisi Mustafa Yavuz tarafından yapılacak. Zirve’de Prof. Dr. Naci Görür (Türkiye, Deprem ve Karabük), 21. Dönem TBMM Başkan Vekili ve 57. Dönem Devlet Bakanı Prof. Dr. Yüksel Yalova (Akıllı Kentler ve Markalaşma), Prof. Dr. Ali Akdemir (STK’ların Deprem ve Afetlerdeki Önemi), Prof. Dr. Aynur Aydın (Afet Yönetimi ve Doğal Kaynaklar) isimli sunumlarıyla bilgilendirme yapacak.

Öte yandan gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’ne tüm Karabük halkının davetli olduğu duyuruldu. (Yusuf Korkmaz)