Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Özel ihtiyaçlı çocukların Safranova keyfi

İlçe Haberleri Yayın: 25.08.2023 20:24
İhlas Haber Ajansı
Özel ihtiyaçlı çocukların Safranova keyfi

Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki özel ihtiyaçlı çocuklar Lavanta Kokulu Safran Tarlasını gezerek hoş vakit geçirdiler.

Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel ihtiyaçlı çocuklar, Karabük Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasının proje ortağı olduğu “Lavanta Kokulu Safran Bahçesi’ni gezdi.

Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurum Müdürü Kemal Özer daha evvelki ziyaretlerinden çok şad oldukları için tekrar geldiklerini belirterek; “Lavanta Kokulu Safran Bahçesi Projesini kurum olarak geçen hafta ziyaret etmiştik. Özel ihtiyaçlı çocuklarımız ve ailelerimiz, görmüş oldukları ilgiden çok mutlu oldukları için bu hafta bir sefer daha Safranova’yı ziyaret etmek istediler. Biz de çocuklarımızı ve ailelerini tekrar Safranova’ya getirdik ve yeniden çok mutlu kaldık. Çocuklarımız lavanta kokularının ortasında hoşça vakit geçirerek bol bol fotoğraf çekildiler. Kurumumuza ve çocuklarımıza gösterdikleri ilgiden ötürü Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ekim ayında safranlar çıktığı vakitte tekrar çocuklarla Safranova’yı ziyaret edeceklerini söyleyen Kemal Özer, Safranbolu’ya bu türlü bir proje kazandırdıkları için Karabük Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.