Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Mahalleliden 35 haneye doğalgaz sınırı getirmeyen firmaya reaksiyon

Zonguldak Yayın: 22.09.2023 12:12
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde mahallelerinin öteki yarısına doğalgaz çizgisi çekmeyen mahalle sakinleri duruma reaksiyon gösterdi.

Kozlu ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi Kırlangıç Caddesi’nde bir mühlet evvel doğalgaz çalışmaları başladı. Yetkili firma tarafından başlayan çalışmalarda teze nazaran 53 hanenin 18’ine çizgi çekilirken kalan 35 hanenin bulunduğu başka yarısı için rastgele bir çalışma yapılmadı. Yaşadıkları yere doğalgazın gelmeyeceğini öğrenince şok yaşayan mahalle sakinleri duruma reaksiyon gösterdi. Kozlu Belediyesi’ne davette bulunan vatandaşlar, mağduriyetin giderilmesini istedi.

Aynı vakitte belediyenin mahalledeki çalışmalarını yetersiz bulan mahalleli, kış mevsimi öncesi doğalgaza geçme hayali yaşarken hayatlarının şokunu yaşadıklarını tabir ettiler. 71 yaşındaki Hayri Öztürk, “Mağduriyetin neresinden başlasak bilemiyorum. Her vakit mağduruz. Hangi işimiz olursa olsun Ankara’ya yazmadan hiçbir işimiz görülmüyor. Doğalgaz yapılan yer neredeyse 1 kilometre ve 18 hanenin. Başladıkları yerden burası ise 35 hane. Ortada en fazla 150 metre var. Gelmiyor doğalgaz buraya diyorlar. Şayet belediye bize hizmet getiremeyecekse, biz belediyenin hizmetini alamayacaksak, bizi belediyeden çıkarıp köye bağlasınlar” dedi.

Yorumlar

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANiK, milli uçaksavar ailesinin üç jenerasyonunu aynı anda Almanya’da sergileyecek

Ekonomi Yayın: 25.02.2024 04:36
İhlas Haber Ajansı
CANiK, milli uçaksavar ailesinin üç jenerasyonunu aynı anda Almanya’da sergileyecek

Dünyanın önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticisi CANiK, Almanya’da toplam 7 gün sürecek iki fuara katılmak için yola çıkıyor. ENFORCE TAC Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, M2QCB, M2F ve M3’ü Avrupa’da ilk kez bir arada sergileyecek. Hollywood’a özel olarak üretilen, lansmanı ABD’de yapılan CANiK TTI Combat da IWA OutdoorClassics kapsamında Avrupalılarla buluşacak.

CANiK, 2024 yılı ihracat rotasına ABD ve Suudi Arabistan’ın ardından Almanya’daki iki fuarla devam ediyor. Almanya’nın Nürnberg kentinde 26-28 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan ve yoğun ilgi nedeniyle bu sene üç güne çıkarılan ENFORCE TAC Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, dünya çapında ses getiren ürünlerini Avrupa pazarında sergileyecek. Kolluk kuvvetleri ve silahlı kuvvetlere yönelik gerçekleşen fuarda, CANiK milli uçaksavar CANiK M2 QCB’nin yanı sıra daha ileri özelliklerle donatılan CANiK M2F ve CANiK M3’ün yer aldığı ağır makineli tüfek ailesini sergileyecek. Ayrıca orta kalibre top sistemleri alanında yeni ürünleri de fuarda ziyaretçilere tanıtılacak.

CANiK hemen ardından yine Almanya’da 29 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında Avrupa’nın en büyük atıcılık, avcılık ve outdoor fuarı olan IWA OutdoorClassics 2024’te yerini alacak. Burada da geçtiğimiz ay büyük ses getiren bir lansman ile tanıttığı ve başta Hollywood yapımları olmak üzere tüm sektörün dikkatini üzerine çeken yeni özel tasarım tabancası CANiK TTI Combat ile ödüllü tabancalar, optikler, aksesuar ve askeri tekstil ürünleri sergilenecek. CANiK, bu iki fuarla birlikte Almanya’da toplam 7 gün sürecek bir tanıtım turu gerçekleştirecek.

Almanya’da ihracat turuna çıkacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CANiK Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, “CANiK olarak dünyada savunma sanayii alanında gücünü kanıtlayan Türkiye’nin ihracattaki başarılarına yenilerini eklemek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kolluk Kuvvetlerine yönelik Avrupa’nın en prestijli fuarlarından olan ENFORCE TAC ve Avrupa’nın en büyük avcılık ve atıcılık fuarı IWA kapsamında 50’nin üzerinde ürünümüzü Avrupalı paydaşlarımız için sergileyeceğiz. CANiK olarak sadece B2G değil aynı zamanda da B2B ve B2C’de de geleceğin teknolojilerini üreten bir şirket olarak sektöre yön veren olmayı sürdürürken 2024 ihracat hedeflerimiz içinde emin adımlar ile ilerliyoruz. 2024 yılında CANiK Europe şirketimizin Fransa merkezli olarak kurulması ile Avrupa pazarında yeni iş ortakları yapacağız ve ABD pazarında olduğu gibi bu pazarda da tüm satışlarımızı bundan sonra kendi organizasyonumuz üzerinden yapacağız” dedi.