Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KUZKA’da desteklenmeye hak kazanan projeler belli oldu

Kastamonu Yayın: 26.07.2016 08:47
Yazar:

KASTAMONU Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın ilan ettiği “2016 Yılı Teknik Destek Programı” kapsamında başvurusu kabul edilen projelerin değerlendirme süreçleri tamamlanarak desteklenmeye hak kazanan projeler belli oldu. KUZKA tarafından 01.02.2016 tarihinde ilan edilen “2016 Yılı Teknik Destek Programı” kapsamında 3. Dönem içerisinde KUZKA’ya sunulan projelerin değerlendirilme süreci sona erdi. Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu alınan ve değerlendirme süreçleri sonunda başarılı bulunan projeler, 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü KUZKA Genel Sekreterliğince onaylandı. Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden KUZKA’ya sunulan 11 proje başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı. Program kapsamında Çankırı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün “Kentsel Dönüşüm İçin Kamu Hizmet Kalitesinin Arttırılması”, Tosya Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Tosya TSO KOSGEB Destekli Girişimcilik Eğitimi Projesi”, Çankırı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün “Sağlıklı Adım, Organik Tarım”, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Lider Öğretmenlik ve Kurumsal Kapasite Geliştirme”, Sinop Belediyesi’nin “Sinop Merkez 151 Ada 187 Parselde Bulunan Tescilli Eski Eserin Röleve, Restorasyon ve Restitüsyon Projelerinin Hazırlanması”, Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü’nün “Afetlerde ve Olağan Dışı Durumlarda Arazi Araçları ve Donanımlarını Kullanma Eğitimi”, Kastamonu Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü’nün “Kayalık Alanlarda ve Dağlık Arazilerde Güvenli Kurtarma Eğitimi”, Çankırı Belediye Başkanlığı’nın “Kamu İhale Mevzuatı Eğitimi”, Kastamonu Belediyesi’nin “Kastamonu Belediyesi Kurumsal Gelişim Eğitimleri”, Kastamonu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin “Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Farkındalığı Eğitimi”, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Kastamonu Şubesi’nin “Nitelikli İş Nitelikli Ticaret Diş Ticaret Eğitim Programı” projeleri desteklenmeye değer bulundu. KUZKA, 2016 Yılı Teknik Destek programı kapsamında proje başvurusu alınmasına devam edileceğini açıkladı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vezirköprü’nün tek kadın muhtarı mazbatasını aldı

Politika Yayın: 18.04.2024 16:36
İhlas Haber Ajansı
Vezirköprü’nün tek kadın muhtarı mazbatasını aldı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde seçilen tek kadın muhtar mazbatasını ilçe kaymakamından aldı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Vezirköprü’nün Özesentepe Mahallesi Muhtarı seçilen Şerife Ak, muhtarlık mazbatasını Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya’dan aldı. Kaymakam Özgür Kaya, “Kadınların medeni cesaret göstererek, seçim yarışında kazanıp görev almaları demokrasinin gelişmesi açısından çok kıymetli. Vezirköprü’de 161 muhtarlığımız içinde tek kadın muhtar seçilen Şerife Ak‘ı kutluyor; mahallesine ve devletimize hizmetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Özesentepe Mahallesi Muhtarı Şerife Ak ise “İlçede başka kadın muhtar adayları da vardı. Fakat içlerinden tek ben muhtar oldum. Bütün oy veren vermeyen seçmenlerimize teşekkür ederim. Bundan sonra azalarımla mahalleme hizmet edebilmek için elimizden geleni yapacağız. Muhtarlar olarak biz devletimizle vatandaş arasındaki koordinasyonu sağlayacağı, tüm muhtar arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Paylaş: