Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Keltepe Kayak Merkezine yatırımlar devam ediyor

Gündem Yayın: 06.04.2019 14:44
Yazar:
Keltepe Kayak Merkezine yatırımlar devam ediyor

Karabük’e birçok yatırımın kazandırılmasında öncülük eden İl Özel İdaresi, yatırım çalışmaları devam eden Keltepe Kayak Merkezi’ndeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Karabük İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan “Baby-Lift” hattında devam eden çalışmaları; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Özgür Bülbül yerinde inceledi.
İncelemelerin ardından kısa bir açıklama yapan Genel Sekreter Mehmet Uzun; “İdaremizce 23.01.2019 tarihinde ihalesi yapılan 200 metre Baby-Lift hattı kurulum işi 128.502,00 TL bedel ile Anadolu teleferik firması uhdesinde kalmış olup, tesis de kurulum çalışmalarında sona yaklaşılmıştır. Keltepe Kayak merkezini ziyarete gelen vatandaşlarımızı kayak pistinin başına taşıyacak olan bu sistem ile zahmetsiz bir kayak keyfi yaşamaya olanak sağlanmış olacak” diye konuştu.
Genel Sekreter Uzun son olarak, Baby-Life sisteminin kayak merkezimize kazandırılmasında emeği geçen “Karabük Valimize, Milletvekillerine ve İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Oyun Köyünde Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Manşet Yayın: 24.04.2024 10:59
Oyun Köyünde Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Safranbolu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocukları unutmadı. Özel olarak hazırlanan etkinliklerle çocuklara keyifli ve öğretici bir gün yaşatmayı hedefleyen Safranbolu Belediyesi, Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde oyun köyü kurdu.

Oyun köyünde çocuklar farklı etkinliklere katılarak eğlenirken, aynı zamanda sosyal ve kültürel becerilerini geliştirmelerine olanak tanındı. Atölye çalışmaları, el sanatları, resim ve müzik etkinlikleri, animatörler, çizgi film kahramanları, langırt, masal treni, yüz boyama, balon dağıtımı gibi birçok farklı aktiviteyle çocuklar hem öğrendi hem de ikram edilen pamuk şekerlerden tattı. Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Leyla Dizdar Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen etkinliklere katılarak çocuklara ve ebeveynlerine mutlu bayramlar diledi. Başkan Köse’yi gören vatandaşlar yanına gelerek kendisi ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve Safranbolu’nun her kesimine hitap eden etkinliklere imza attığı için kendisine teşekkür etti.

Oyun Koyunde Cocuklar Gonullerince Eglendi2 scaled

Yaklaşık 5 bin kişinin katılım sağladığı oyun köyü organizasyonu ile ilgili düşünlerini aktaran Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, bu tür etkinliklerin çocukların sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, oyun köyünün yanı sıra çeşitli yarışmalar ve gösteriler düzenlenerek çocuklara unutulmaz anlar yaşatıldı.

23 Nisan’ın anlam ve önemine uygun bir şekilde Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan bu etkinliklerle, çocuklar bayramı coşkuyla kutladı. Ebeveynlerin de katılımıyla, ailece geçirilen bu özel gün, çocukların mutluluğunu ve neşesini gözler önüne serdi.

Oyun Koyunde Cocuklar Gonullerince Eglendi3 scaled

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse düzenlenen bu etkinliklerin, çocukların sadece eğlenmelerini değil, aynı zamanda birlikte vakit geçirerek paylaşmayı, dayanışmayı ve birbirlerini anlamayı öğrenmelerine de katkı sağladığını söyledi. Bu tür etkinliklerin ilerleyen yıllarda da devam edeceğini ifade eden Başkan Köse, çocukların her yıl daha da renkli ve eğlenceli bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşayacağını belirtti. (Ramazan Öztürk)