Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’ten Safranbolu’ya Bisiklet Turu

Safranbolu Yayın: 22.04.2016 14:39
Karabük’ten Safranbolu’ya Bisiklet Turu

 

Karabük Bisiklet Kulübü (BİSKAR),  Karabük-Safranbolu Bisiklet Grubu (SAFRAN BİSİKLET BİRLİĞİ)  Bisiklet Topluluğu (KARABÜK ÜNİVERSİTESİ) tarafından 24 Nisan Bisiklet Etkinliği düzenlenecek.

Bisiklet Turu etkinliği 24 Nisan 2016 Pazar günü saat 12.00-16.00 saatleri arasında başlayacak. Tahmini 70 kadar bisiklet kullanıcısı ile birlikte Karabük Kent Meydanında toplanacak.  Emniyet tarafından sağlanacak öncü ve artçı ekipler eşliğinde Safranbolu Kent Meydanına kadar yaklaşık 2 saatlik bir tur düzenlenecek.

Tur süresince tüm katılımcılarca giyilecek tasarımda bir forma ile bilinçlendirme, farkındalık oluşturma amaçlanmakta. Başlangıç ve bitiş noktaları programın ana sponsoru kron bisiklet tarafından bayrak, flama ve balonlarla süslenecek. Tur süresince yerel basın ve ulusal ajans temsilcileri tarafından etkinlik takip edilecek ve hem yerel hem de yaygın basında haber yapılması sağlanacak. Bitiş noktası olan Safranbolu Kent Meydanında etkinlik sponsorları Safranbolu Belediyesi ve Pizza Bulls (Karabük) tarafından katılımcılara ikramlar yapılacak, Safranbolu Gültekin Bisiklet tarafından hediye dağıtılacak.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.