Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Yaz Kur’an Kursu Eğitim Semineri Düzenlendi

Karabük Yayın: 30.05.2024 12:44
Karabük’te Yaz Kur’an Kursu Eğitim Semineri Düzenlendi

İl ve İlçe Müftülükleri tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında din görevlilerine yönelik seminerler düzenleniyor.

Karabük İl Müftülüğü tarafından Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik  “Yaz Kur’an Kursları Eğitim Semineri” düzenlendi.

Okulların tatile girmesi ile, 1 Temmuz 2024 -23 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Yaz Kur’an Kurslarında görev alacak Kur’an Kursu öğreticileri ile Din görevlilerine yönelik  Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yenişehir Konferans salonunda “Yaz Kur’an Kursları Eğitim Semineri” düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan  İl Müftüsü Ercan Aksu, Yaz Kur’an Kurslarının önemine değindi.  Daha sonra Din görevlilerinin vaaz becerilerini geliştirme hizmet içi eğitim kursuna katılım sağlayan Din Görevlilerine, İl Müftüsü   Ercan Aksu tarafından belgeleri verildi.  Ardından Yaz Kur’an Kurslarında etkin ve verimli bir eğitim dönemi gerçekleştirmeye yönelik; “Yaz Kur’an kursu uygulama esasları ile gelişim basamaklarına göre Din eğitimi, sınıf yönetimi, Dini bilgiler öğretim ve teknikleri, çocuk ve gençlerle etkili iletişim, gençliğin anlam dünyası ve geleceğe bakış” gibi konularda personele sunumlar yapıldı.

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trafikte dehşeti yaşadılar… O anlar kamerada

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:45
İhlas Haber Ajansı
Trafikte dehşeti yaşadılar… O anlar kamerada

Samsun’da trafikte anlaşmazlık yüzünden saldırıya uğrayan aile darp edilip araçlarının da camı kırılarak dehşet yaşadı. Olayla ilgili gözaltı alınan 1 kişi tutuklandı, 1 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay, Samsun’un Kavak ilçesi Üçhanlar Mahallesi Samsun-Ankara Karayolu üzerinde önceki gece saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, trafik anlaşmazlığı sebebiyle Seyit O.Ö. (31), Latif Ö. (70) ve Kamuran Ö. (50) tekme ve yumruk ile vurulmak suretiyle darp edilip, tehdit ve hakarete uğrayıp içende 6 aylık bebeğin de bulunduğu otomobillerinin ön camı kırılarak dehşeti yaşadılar. Darp edilen ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili A.R.Ö. (46) ve oğlu Y.Ö. (17) Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı. Kavak Adliyesine sevk edilen Y.Ö. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Kavak Çocuk Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilirken, babası A.R.Ö. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Paylaş: