Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Mantarın Fiyatı Kırmızı Eti Geçti

Manşet Yayın: 06.10.2023 16:55 |Güncelleme:27.12.2023 16:29
Karabük’te Mantarın Fiyatı Kırmızı Eti Geçti

Karabük’te ormanlık alanlarda doğal olarak yetişen kanlıca mantarı, köylerde yaşayan vatandaşlar tarafından toplanmaya başlandı.

Köylerdeki vatandaşların geçimini sağladığı mantarın kilosu, market ve semt pazarlarında 500 lira olduğu öğrenildi.

Doğal ortamda yetişen mantar, bolca antioksidan madde barındırması ve protein, B1, B2 ve C vitamini açısından da zengin olması sebebiyle vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Russulaceae ailesinden Lactarius salmonicolor, Lactarius deliciosus ve Lactarius deterrimus mantarlarına Türkiye’de genel olarak verilen isim kanlıca, oldukça lezzetli bir mantar türüdür. Genelde ormanlarda tek tek veya küçük gruplar halinde bulunur. Özellikle bahar aylarında, yağmurlardan sonra ortaya çıkan mantar, satıcılar için iyi bir gelir kaynağı oldu. (Yusuf Korkmaz)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: