Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İSO 500’de Karabük TSO’dan 3 Şirket Yer Aldı

Ekonomi Yayın: 27.09.2023 13:43 |Güncelleme:27.12.2023 16:29
İSO 500’de Karabük TSO’dan 3 Şirket Yer Aldı

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)  Yönetim Kurulu Başkanı  Fatih Çapraz İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında Karabük’ten üç şirketin yer aldığını söyledi.

Türkiye’nin  500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Karabük İlinde Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, MESCİER Demir Çelik San. ve Tic..A.Ş, ÇAĞÇELİK Demir ve Çelik Endüstri A.Ş yer aldı.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, dereceye giren firmaları tebrik ederek, ” İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu değerlendirmesi neticesinde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’na (KTSO) kayıtlı 3 firma dereceye girmiştir.

KARDEMİR Karabük Demir Çelik San.ve Tic.A.Ş. 26.830.747.114 TL üretimden net satışla 28.sırada,
MESCİER Demir Çelik San.ve Tic.A.Ş. 5.587.445.740 TL 179.sırada, ÇAĞ ÇELİK Demir ve Çelik Endüstri A.Ş. 2.197.823.375 TL ile 476.sırada yer almıştır.

Dereceye giren firmalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını dileyerek kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. (Yusuf Korkmaz)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu Belediyesi’nden Tarihi Kente Dijital Rehber

Manşet Yayın: 01.03.2024 11:35
Safranbolu Belediyesi’nden Tarihi Kente Dijital Rehber

Osmanlı döneminden kalma tarihi evleri, dar sokakları ve geleneksel mimarisiyle ünlü olan Safranbolu, Safranbolu Belediyesi tarafından başlatılan proje ile artık dijital çağa uyum sağlayarak ziyaretçilerine modern bir keşif deneyimi sunacak. Dijital Rehber adı verilen kare kod uygulaması,  Türkçe, İngilizce yazılı ve sesli anlatım ile yerli ve yabancı turistlere Safranbolu’yu keşif imkânı sunacak.

Safranbolu’nun tarihini keşfetmek artık daha kolay ve keyifli bir hal alacak. Şehirdeki önemli noktaları gezmek isteyen turistler Safranbolu Belediyesi tarafından oluşturulan proje ile dijital rotaları kullanabilecek. Bu rotalar genellikle tarihi evler, hanlar, camiler ve müzeler gibi turistik yerleri içerirken, aynı zamanda lezzet durakları ve alışveriş noktalarını kapsarken mor bayrak sertifikası almaya hak kazanan işletmeleri işaret edecek.

Dijital rehber uygulaması, akıllı telefonlar üzerinden kolayca erişilebilir ve turistlere adım adım rehberlik edecek şekilde Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılı ve sesli anlatımlar içeren kare kodlar ile oluşturulacak. Safranbolu Belediyesi tarafından geliştirilen Dijital Rehber uygulaması her noktada tarih ve kültür hakkında bilgi vererek ziyaretleri daha anlamlı hale getirmeyi hedefliyor. Ayrıca, rotalara eklenen interaktif öğelerle, Safranbolu’nun geçmişine dokunma ve tarihi detayları daha yakından keşfetme fırsatı sunacak. Dijital Rehber demo uygulamasının ilk tanıtımı 4 Mart Pazartesi günü Safranbolu Tarihi Çarşı’da İmren Konak’ta saat 11.00’da yapılacak.

Dijital Rehber uygulaması hakkında açıklamada bulunan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse şunları söyledi:

“Safranbolu’nun dijital rehber uygulamasını, hem yerli hem de yabancı turistler için ideal bir keşif deneyimi sunmak için tasarladık. Geleneksel ile modernin buluşma noktası olan bu tarihi kent, dijital rehberiyle geçmişiyle geleceği bir araya getiriyor. Safranbolu’nun mistik atmosferini keşfetmek ve tarihle iç içe bir yolculuğa çıkmak isteyenler tarihi noktalar ve mekânlarda yer alan kare kodları akıllı telefonlarına okutarak dijital rehber uygulamasına girecek ve deneyimleyebilecek. Safranbolu’nun dijital rotaları, gezginlere tarih ve kültür dolu bir serüven vaat ediyor. Şehrin eşsiz atmosferini keşfetmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için bu dijital rehberi mutlaka deneyin derim. Ayrıca mor bayrak sertifikası verdiğimiz işletmelerimize dijital rehber uygulamasında yer vererek hem tanıtımlarını hem de turistlerin kaliteli hizmet almalarını sağlayacağız.” (Ramazan Öztürk)