Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Erasmus Günleri #ERASMUSDAYS Etkinlikleri Düzenlendi

Karabük Yayın: 06.10.2023 14:21 |Güncelleme:28.12.2023 11:57
Erasmus Günleri #ERASMUSDAYS Etkinlikleri Düzenlendi

Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan faydalanmaya teşvik etmek  amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri düzenleniyor.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi koordinesinde bu yılki Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri bugün Karabük Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlendi.

Programa İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, müdürlük yöneticileri, Erasmus+ projelerinde yer alan yönetici, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program, Erasmus İl Koordinatörü Yenişehir Atatürk Ortaokulu Müdürü Adnan CANSIZ’ın açılış konuşmasını yapması ardından Karabük’ün Erasmus Plus öyküsünün canlandırıldığı video gösterisi ile başladı.

Video gösterisinin ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ #ERASMUSDAYS etkinlikleri ve Karabük’ün eğitim-öğretimi hakkında kapsamlı değerlendirmelerde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, şunları söyledi; “Sözlerimin başında güçlü bir Ar-Ge ekibimizin olduğunu son yıllarda ulusal ve uluslararası projelerde ilimize önemli derecede kaynak sağlandığını, Karabük Eğitim Ailesinin bu projelerden en azami şekilde faydalandığı belirtmek isterim.

Bunun en güzel örneklerinden birisi ise Avrupa Birliği kaynaklı projeler ve eğitim projelerinde ilimiz son yıllarda büyük bir atılım yaparak İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’de 3. Sıraya yükselmiştir.

Avrupa Birliği ve Erasmus+ Projelerinde Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi ve okul proje yürütme ekipleri tarafından hazırlanan Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Alanında son üç yılda toplamda 23 farklı proje ile 1.435,076,00 EURO hibe kazanımı elde edilmiştir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında başlattığımız Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Akreditasyonu kapsamında 7 yıl boyunca öğretmen ve öğrencilerimiz yurt dışında çeşitli ülkelerde staj faaliyeti ve deneyim kazanmaya devam etmektedir. Bugüne kadar toplamda 48 yönetici, 277 öğretmen ve 192 öğrencimiz projelerde faydalandı.

Hamdolsun geçtiğimiz dönemlerin üstüne ekleyerek her dönem okullarımızın kalitesini artıracak, öğretmen ve öğrencilerimize dokunacak projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Bu anlamda sizlerin huzurunda Ar-Ge ekibimiz başta olmak üzere projelerde emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve ortaklarımıza teşekkür ediyorum.

Ülkemizin âli hedeflerine emin adımlarla ilerlerken proje kenti Karabük ile eğitimin meşalesi olan çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin kaliteli ve donanımlı okullarda eğitim öğretim görmeleri noktasında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Devletimizin güçlü imkanları çerçevesinde Bakanlığımızın koordinesinde yeni okullar inşa etmemiz ile birlikte güçlendirme, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Okullarımızda çalışan tüm personel ve öğrencilerimizin can güvenliğini tehlikeye atacak durumlara taviz vermiyoruz. Deprem analizi sonucunda belirli bir plan çerçevesinde yıkılması gereken okulumuz varsa yıkıyor, güçlendirilmesi gereken okul varsa güçlendirme çalışmalarını yapıyoruz. Önceliğimiz her zaman güvenlik olmuştur.

Yaptığımız eğitim yatırımları Karabük’ümüzün eğitim kalitesini ve seviyesini artırmaktadır.

Bunun en güzel sonuçlarını LGS-YKS sınavlarında, projelerde, ulusal ve uluslararası düzenlenen yarışmalardan almaktayız.

Sadece Bireysel Başarıda Değil, Kitlesel Başarıda da Üst Noktalardayız

Eğitimin tüm alanlarında başarılarıyla temayüz etmiş bir il olarak LGS ve YKS’de Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde ettik. LGS’de geçtiğimiz dönem 5 öğrencimiz Türkiye Birinciliği elde ederken bu yıl ki sınavda 2 öğrencimiz Türkiye Birinciliği 6 öğrencimiz ise tüm sorulardan sadece 1 soru yanlış yapmıştır.

YKS’de ise geçtiğimiz dönem ilk 20 Binde 112 öğrencimiz yer alırken bu dönem 202 öğrencimiz ilk 20 Binin içerisinde yer alarak başarı seviyesini artırmıştır.

Son üç yılda ulusal ve uluslararası düzenlenen çeşitli yarışmalarda Avrupa ve Balkan Şampiyonluklarımız bulunmaktadır. Akademik başarımızın yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da öğrencilerimizi her daim destekliyor ve bütün imkanları seferber ediyoruz. Düzenlenen yarışmalarda 2021 yılında 7, 2022 yılında 16 iken bu yıl 27 farklı branşta dereceler elde ettik.

Fatih Projesi Kapsamında Karabük’te etkileşimli tahtası olmayan okul kalmadı.

Öğrencilerin akademik başarısının yanı sıra kendilerini sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda da keşfetmesi bununla birlikte vatanını milletini seven, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkan, milli ve manevi duygularla donanmış, erdemli bireyler olarak yetiştirilmesi en büyük temennimizdir.

Bakanlığımızın üst düzey eğitim politikalarıyla Türkiye Yüzyılının inşasında özellikle ve öncelikli olarak eğitim ailemizin her bir ferdine büyük görev ve sorumluluklar düştüğünün farkındayız. Bu şiar ile çalışmalarımızı dur durak bilmeden devam ettiriyoruz.

Bu düşünceler ile Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN liderliğinde, Valimiz Sayın Mustafa YAVUZ öncülüğünde, eğitime her daim desteklerini sürdüren Milletvekillerimiz Sayın Cem ŞAHİN, Sayın Ali KESKİNKILIÇ ve Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet VERGİLİ ile Karabük Eğitim Ailemizin tüm fertleriyle, eğitime her daim katkıları olan Sivil Toplum Kuruluşlarımızla Türkiye Yüzyılı Vizyonuna yakışır bir şekilde İlimizin Eğitim Kalitesini daha da ileri seviyeye taşıyacağız.”

İl Millî Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından Erasmusdays için hazırlanan video klip gösterisi, Erasmus+ Programı yararlanıcı deneyimlerinin aktarıldığı program katılım sertifikalarının verilmesi ile son buldu. (Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta elektrik akımına kapılan 2 işçi yaralandı

Gündem Yayın: 13.06.2024 08:52
İhlas Haber Ajansı
Zonguldak’ta elektrik akımına kapılan 2 işçi yaralandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde elektrik akımına kapılan 2 kişi yaralandı.

Gülüç beldesinde Shell firmasına ait akaryakıt istasyonunun tavan kısmının bakım ve onarımını yapan işçiler Savaş T. ve Müslüm Y. yüksek elektrik akımına kapıldı. Durumun 112 Acil Servis’e ihbar edilmesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yüksek gerilim hattına değen iki işçi, itfaiye aracının vinciyle istasyonun çatısından indirilerek, bölgede kesilen elektrik hatlarının ardından sağlık ekiplerine teslim edildi. Savaş T.’nin vücudunun belli bölgelerinde yanıklar oluştuğu öğrenildi. İki işçinin hastanedeki tedavisi sürüyor.

Olay nedeniyle bölgede elektrik kesintisi yaşandı.

Paylaş: