Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A Takımı belli oldu

Türkiye Yayın: 07.10.2023 14:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A Takımı belli oldu

MEHMETABILISTESI scaledAK Parti‘nin 4’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. ‘Türkiye Yüzyılı‘ vurgusuyla yapılan kongrede partiyi yerel seçimlere taşıyacak isimler belirleniyor. Erdoğan, kongre öncesi salon dışında kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “Yeni bir döneme, yepyeni bir heyecanla merhaba diyeceğiz. Siyasette öncüsü olacak kurmay kadroyu inşallah delegelerimizin oylarıyla belirleyeceğiz. Böylece geçmişten bugüne kadar partimize hizmet etmiş kardeşlerimizin yanı sıra yeni seslerle, yeni yüzlerle partimizi daha da güçlendireceğiz” dedi. Erdoğan kongrede konuşmasını yapmak için kürsüye çıktığında açılan pankartla duygu dolu anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde konuştu.

“Sınırlarımız içinde ve dışında tek bir insanımızın dahi burnunun kanamasına, onurunun zedelenmesine, hayallerinin gölgelenmesine rıza göstermeyeceğiz.” diyen Erdoğan, “Bir gece ansızın gelebiliriz” ikazının, vatanımızın bekasına kast eden alçakların yüreklerine saldığı korkuyu hiç eksiltmeyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Hakka ve millete hizmet sevdasına gönül veren herkes bedeniyle olamasa bile kalbiyle ruhuyla sevdasıyla bu salondadır. Bu sevda ülkemizin ve millerimizin devletimizin beka mücadelesinin adı olan Cumhur İttifakı’nın sevdasıdır.

Bize haysiyetli hamiyetli asil bir millet olduğumuzu hatırlatan Şırnak’ın, Tunceli’nin, Zonguldak’ın sevdasıdır. Bu sevda Lefkoşa’dan Karadağ’a Medine’den Kazan’a kadar kader ortaklığı olan necip bir milletin sevdasıdır.

Kuruluşundan bu güne AK Parti’nin temsilcisi olduğu davaya, yürüttüğü mücadeleye ortak olan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Cumhur ittifakındaki her bir kardeşimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Son dönemde oynanan en büyük oyunların tekmilinin birden sergilendiği 14-28 Mayıs seçimlerindeki gayretleri asla unutmayacağız.

İnşallah 31 Mart 2024 seçimlerinde Türkiye yüzyılının muştusunu cümle aleme beraber ilan etmeye hazır mıyız?

YENİ ANAYASA MESAJI

Güven ve istikrar iklimini tahkim etmek, insanımızın refahını artırmak başta olmak üzere, milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Cumhuriyeti gerçek demokrasiyle kucaklaştıracak sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız.

“BİZ LGBT’Yİ TANIMIYORUZ”

Biz LGBT tanımıyoruz. Kim LGBT’yi tanıyorsa onlar beraber yürüsün. Biz Cumhur ittifakı olarak da tanımıyoruz. Siyasi, sosyal, bireysel sapkın akımları destekleyerek milli bünyemizi, aile kurumumuzu yıkmayı hedef alan sinsi faaliyetlerin kökünü kurutacağız.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

Sınırlarımız içinde ve dışında tek bir insanımızın dahi burnunun kanamasına, onurunun zedelenmesine, hayallerinin gölgelenmesine rıza göstermeyeceğiz. “Terörü kaynağında kurutma” stratejimizi kararlılıkla uygulayacak, PKK’sından FETÖ’süne, DEAŞ’ından marjinal örgütlere kadar eli kanlı canilerden döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soracağız. “Bir gece ansızın gelebiliriz” ikazının, vatanımızın bekasına kast eden alçakların yüreklerine saldığı korkuyu hiç eksiltmeyeceğiz.

‘AKSA TUFANI’ AÇIKLAMASI!

Orta Doğu’dan Kafkaslar’a, Balkanlar’dan Karadeniz’e bölgede akan kanın durması öncelikli gündemimizdir. Türkiye olarak bu sabah İsrail’deki hadiseler ışığında tarafları itidalle hareket etmeye, gerilimi tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz.

İNŞA VE İHYA ÇALIŞMALARI

Depremle yıkılan şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmakla kalmayacak, deprem tehdidi altındaki tüm yerleşim birimlerini tekrar inşa ve ihya edeceğiz. Siyasi, sosyal, bireysel sapkın akımları destekleyerek milli bünyemizi, aile kurumumuzu, değerlerimizi yıkmayı hedef alan sinsi faaliyetlerin kökünü kurutacağız. Yarısı yalan, yarısı yanlış haberler ve beyanlarla milletimizi, özellikle de gençlerimizi karamsarlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyeceğiz.

İŞÇİ, MEMUR VE EMEKLİLERE MÜJDE

Bu ülkenin her bir vatandaşının, doğumundan ölümüne kadar “adalet, güvenlik, eğitim ve sağlık” başta olmak üzere her türlü hizmetten en üst düzeyde yararlanabilmesini sağlayacağız. Son 21 yıldır enflasyona ezdirmediğimiz işçi, memur ve emeklilerimize inşallah önümüzdeki dönemde yeni müjdeler vermeye devam edeceğiz. Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de olumsuz etkileyen hayat pahalılığı meselesini, gereken her türlü tedbiri alarak çözmekte kararlıyız.

Kaderini ülkesinin ve milletinin kaderiyle bütünleştirmiş bir partiye, bir kadroya ve bir ittifaka yakışan da budur. Bize düşen hak ve hakikat mücadelesini son nefesimize kadar sabırla sürdürmektir. Bugün buradaki birlikteliğimizi, işte bu ahdin ve azmin sembolü olarak görüyoruz. Rabbim bu kutlu mücadelede yolumuzu, bahtımızı açık eylesin. Rabbim bu meşakkatli yolda istikametini kaybedenleri de ıslah eylesin.

Şu anda bakanlığımız çalışmasını yapıyor, ilk Kabine toplantımızdan sonra yeni müjdemizi inşallah emekli memurlarımıza açıklayacağız.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: