Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CUMHUR İTTİFAKI İÇİN EN TEKLİKELİ PARTİ !

Manşet Yayın: 12.02.2024 10:40
CUMHUR İTTİFAKI İÇİN EN TEKLİKELİ PARTİ !

14 Mayıs genel seçimlerinde, Cumhur ittifakına şartlı destek vermişti. “Ekonomi daha da bozulursa,  Gidişat kötü olursa, insanların geçim şartları zorlaşırsa, faizler artarsa, vatandaş inim inim inlerse,  iki elim Cumhur İttifakının yakasında olacak” demişti. Şimdi ekonomik tabloları da ortaya koyarak hesap soruyor.

İlkeli ve tutarlı bir tavır ortaya koyması muhafazakar seçmenin dikkatini çekiyor.

Somut verilere dayalı, sağlam muhalefet yapıyor. Sosyal medyada bir konuşmasına denk geldim. Bütçeye asıl yükü emeklilerin değil, faize ödenen paranın getirdiğini rakamlarla net olarak ortaya koydu. “2024 yılında faize ödenecek olan 1.25 trilyon TL  ile 1 milyon konut inşa edilebilir. 40 bin tarım alanında, kobi ve imalata yapılacak yatırımla 1 milyon kişiye istihdam sağlanabilir. 85 milyonluk milletin banka ve finans kuruluşlarına olan bütün borçlarının faizi ile birlikte yarısını bu para ile ödemek mümkün. Yerel yönetimlerin borçlarını faize verilecek bu para ile 6 defa ödemek mümkün. Milyonlarca çiftçinin bankalara ve kooperatiflere olan borcunu 2 defa ödemek mümkün.” diyor.

Yeniden Refah Partisinden ve lideri Fatih Erbakan’dan söz ediyorum. YRP bir kitle partisi, elindeki kozun güçlü olduğunu biliyor. Muhafazakar seçmen Fatih Erbakan’ın konuşmalarını dikkatle dinliyor.

Birde şarkıları var. İsmi, “Refahın vakti geldi”

YRP 2028 genel seçimlerine kararlılıkla hazırlanıyor. Şu anda yıldızı parlayan, oyunu ve üye sayısını düzenli bir şekilde artıran tek parti. Milliyetçi söylemleriyle de dikkat çekiyor. Ege’de Yunanistan’ın el koyduğu adalarda, iktidara geldiğimizde, tek bir  Yunan bayrağı göremeyeceksiniz” diyor.

 

Bizim ana muhalefette ise maalesef değişen bir şey yok. Yerinde saymaya devam.Tüm şartlar lehine olduğu halde, CHP’nin neden oyunu artıramadığını Muharrem İnce net olarak ortaya koymuş. Katılmamak mümkün değil. “Tencere, iktidarı yıkar, doğrudur. Ama güvenlik, tencereyi yıkar. Sen FETÖ’yle, PKK’yla böyle yavşak bir ilişki içinde olursan bu millet dolar 100 lira bile olsa yine sana oy vermez. Ben anlatmaya çalıştım. Bin yıldır bu topraklar Moğollar’ı gördü, Yunan’ı gördü, İngiliz’i gördü, Fransız’ı, İtalyan’ı gördü, Rus’u gördü. Onun için bu millet güvenliği, terörle mücadeleyi, ekmeğin, etin önüne koyar. Ben bunları anlatmaya çalıştım” diyor.

 

Ülke insanını, hassasiyetlerini, önceliklerini, olmazsa olmazlarını iyi analiz edemezsen, akılcı ve doğru politikalar geliştiremezsen siyasette sittin sene muhalefete  talim edersin. O muhalefeti de doğru yapsan içim yanmayacak.

 

Bu ülkede hedef kitlesi muhafazakar seçmen olmayan, ülkenin milli menfaatlerini gözetmeyen partilerin iktidara gelmesi çok zor. Bak adam Erdoğan sonrası döneme nasıl hazırlanıyor. Siz aday çıkartırken bile birbirinizi yiyor, 9 doğuruyorsunuz.

Toz kondurmadığınız iki parti, DEM ve İP aday çıkartarak bir çok yerde seçimi kaybetmenize neden olacak.

Elinizdeki belediyeleri de kaptırınca, bu milletin karşısına bir daha hangi yüzle çıkacaksınız?

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.