Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Pelement Bezine Yeniden Hayat Bulduruyor

Zonguldak Yayın: 21.04.2016 09:01
Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Pelement Bezine Yeniden Hayat Bulduruyor

ZONGULDAK Çaycuma Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından BAKKA destekli açılan “Kadınlarımızın Elinde Pelemet Bezi Engel Tanımaksızın Hayat Buluyor” projesi kapsamında dokuma tezgahlarının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Selçuk Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ve şube müdürleri, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, İbrahim Ethem Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Ahmet Acar, Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Mesut Özmekik, Zonguldak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zülfikar Uçar, Memur Sen İlçe Temsilcisi Kenan Tunç kurs öğreticileri katıldı. Çaycuma Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Oktay Aksoy proje hakkında bilgi vererek, “2015 tarihinde göreve başladıktan sonra arkadaşlarımız ile birlikte BAKKA’ya sunmak amacıyla bir proje hazırladık. Projemiz kabul edildikten sonra yürütme sürecinin çok zor olduğunu gördük. Ancak başardık ve sonuna geldik. Atölyelerimizi kurduk, makinelerimizi aldık. Ortalama 90 bin lira bütçesi müdürlüğümüze sağladık. Projemizde pelement bezi dediğimiz bez üretiliyor. Çaycuma’da kaybolmaya yüz tutmuş bir eseri Çaycuma’ya ve ekonomisine kazandırmaya çalıştık. Bu projede 3 kurs açtık. 75 öğrenciye eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz İŞKUR desteği ile ücretlerini de alıyorlar. 5 tanede engelli öğrencimiz var. Kurs 26 Mayıs’ta sona erecek” diye konuştu. Kaymakam Serkan Keçeli ise Çaycuma’nın geçmişini tekrar canlandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek; “Bazı değerler vardır ki kolay kazanılmaz. Yıllarca emek harcanması lazım. Bizde göreve geldiğimizde Çaycuma’nın pelement bezi olduğunu duyduk. Bu proje hayata geçmeseydi bu değerimiz yok olacaktı. Yeni bir gelir kapısı olduğu için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kurs açmak kolay ama altyapı ve alet olmazsa ortaya bişeyler çıkarma imkânına sahip olmuyoruz. Kursumuzun üreten ve çalışan kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum“ dedi. Kursun açılışı yapıldıktan sonra kurs öğreticisi dokuma tezgahları ve ürünler hakkında bilgi verdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.