Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Başkan Aksoy’a Hemşirelerden Anlamlı Ziyaret

Safranbolu Yayın: 13.05.2014 14:11

Karabük Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşerilik Bölümü, Sağlık Meslek Lisesi, Sağlık Koleji, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği ve Halk Sağlığı Bölümü gibi Karabük’te görev yapan tüm kurumlardan birer temsilci Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’u ziyaret etti. Hemşireler adına bir konuşma yapan Şerife Salman; “Karabük’te sağlık sektörü ile ilgili tüm kurumlardan birer hemşire arkadaşımız ile resmi kurum ve kuruluşları ziyaret ediyoruz. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor, sağlık alanında da gerek hastanemize gerekse 112 Acillere verdiğiniz desteği biliyor, sizlere ve ekibinize de bu vesile ile yeniden teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz” dedi.Başkan Aksoy ise nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, ” yaygın eğitim kurslarımız yine yapmış olduğumuz bu kültürel faaliyetlerin büyük bir kısmında halk sağlığına büyük önem vermekteyiz. Önleyici sağlık hizmetleri tedavi aşamasına gelmemiş belki tanı bile konulmamış. Hastalıkların tespit edilmesini bunlara dair yerel yönetimin çok çok ötesinde bir insan olarak nasıl engel olabiliriz diye çalışmalarımız var. Geçtiğimiz yıllarda mesela bütün okullarımızdaki kız öğrencilerimize yönelik bir hijyen eğitimi yaptık. Özellikle lise çağındaki kızlarımız için kadın sağlığı ve hijyen konusunda eğitim verdik. Bunun yanında halk sağlığı müdürlüğü ile de pek çok faaliyetimizi SAKEM kapsamında yapmaktayız. Yine bu konularda da biz Safranbolu’daki dokuya dokunmak yani insana dokunmak istiyoruz. İnsanın neye ihtiyacı var ise onları gidermek istiyoruz. Bu anlamda hemşirelerimizle de hemşireler derneğimizle de ortak çalışmalar yapmayı arzu ederiz. Başkalarının sağlığı için çoğu zaman kendi sağlığını hiçe sayan, bu kutsal mesleği ifa eden siz değerli hemşire kardeşlerime görevlerinizde başarılar diliyor, Hemşireler Haftası nedeni ile hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Paylaş:

Yorumlar

  1. DAVUT

    Resimde kilere bakıyorum da ( tamamını tanımamakla birlikte) hangisi gerçekten hemşire acaba, hangisi gerçekten hastanede bir serviste, bir poliklinikte çalışıyor acaba. Hangisi nöbet tutuyor acaba bir hafta sonu yada bayram tatilinde. Ondan sonra da ” hemşire ” likden bahsederler.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”