Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Anne sütünün önemi dikkat çekildi

Türkiye Yayın: 03.08.2023 10:20
Yazar:
Anne sütünün önemi dikkat çekildi

Düzce Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Gebe Sınıfı ekibince 1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası’nda, Anne sütünün önemine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.
Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Sabri Aktüre’nin katıldığı ve Sağlıklı Hayat Merkezinde düzenlenen etkinliğe anne ve anne adayları katıldı.
Etkinlikte anne ve anne adayları ile bir araya gelen Dr. Yasin Yılmaz, anne sütünün çocuk sağlığına büyük katkı sağladığına dikkat çekti.
Yılmaz, anne sütünün önemine dikkat çekerek, “1-7 Ağustos Emzirme Haftası, anne sütü öneminin vurgulandığı bir hafta. Daha önce de yakın gebe takibi ile ilgili Türkiye’ye örnek olacak proje hazırlamıştık. Belli bir yaşın üzerin de riskli olan gebelerimizi takip ediyorduk. Oradan, bugün doğum yapan annelerimizden bazılarını misafir ettik. Onun dışındaki annelerimizi de misafirimiz oldular” dedi.
Dr. Yılmaz bu haftanın önemli olduğunu belirterek “Çünkü iki yaşına kadar anne sütü çocuğun hem gelişimi, hem sağlığı, hem viral enfeksiyonlardan korunması, anne sevgisi her açıdan çok önemli. O yüzden biz anne sütünü her doğan bebeğimizin iki yaşına kadar almasını önemsiyoruz. Annelerimizle, bebeklerimizle bir araya geldik. 1-7 Ağustos tarihi dışında da anne sütü öneminin vurgulandığı ve önemsendiği günlerin, bebeklerimizin daha sağlıklı olduğu ve daha mutlu olduğu bir dünya diliyorum” diye konuştu.
Etkinlik programa katılan annelere ve programda eğmeği geçen personele aşure dağıtımı yapıldı. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Manşet Yayın: 01.03.2024 11:07
Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Safranbolu Belediyesi araç ve yaya trafiğinin daha güvenli bir alanda ulaşım sağlaması adına Aslanlar mevkiinde yer alan kavşak ve refüj çalışmalarını tamamladı.

Ulaşımda aksamaların yaşanmaması ve daha güvenli bir alan oluşturmak adına şehrin her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Safranbolu Belediyesi ekipleri Aslanlar kavşağında başladığı yenileme çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliği tarafından yapılan çalışmalar kapsamında beton bordür taşları ile kavşak ve refüjlerde yenileme ve ardından boyama yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliğinin çalışmalarını tamamlamasının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Safranbolu’nun dokusuna uygun renkte çiçeklerle refüj ve kavşaklara süslendirme çalışması yapıldı. Öte yandan Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı atölyelerde üretilen otobüs durağının da bu alana kurulumu sağlandı. Yapılan çalışmalar neticesinde araç ve yaya trafiğinin güvenliği amaçlanırken şehrin yapısına uygun kavşak ve refüjler oluşturuldu. (Ramazan Öztürk)

Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi jpg Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi2 scaled