Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

ZBEÜ finansal sürdürülebilirlikte dünya sıralamasında 299 basamak yükseldi

Zonguldak Yayın: 01.06.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı
ZBEÜ finansal sürdürülebilirlikte dünya sıralamasında 299 basamak yükseldi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, RUR (Round University Ranking) Finansal Sürdürülebilirlik alanında önemli başarı elde etti.

Dünyanın önde gelen üniversite sıralaması kuruluşlardan biri olan Round University Ranking (RUR) tarafından açıklanan sonuçlara göre ZBEÜ dünya genel sıralamasında 1088. sırada yer alırken, Türkiye’deki üniversiteler arasında ise 47. sıraya yerleşti. Kalite odaklı yönetim anlayışı ile çevreye duyarlılık konularında önemli atılımlar yapan ZBEÜ Finansal Sürdürülebilirlik (Financial Sustainability) kategorisinde 2023 yılında Türkiye’de 38.; Dünya’da ise 1179’uncu sırada yer almıştı. 2024 yılında önemli bir gelişim kaydeden üniversitemiz Finansal Sürdürülebilirlik kategorisinde Türkiye’de 28.; Dünya genelinde ise 880. sıraya yükselerek büyük bir başarıya imza attı.

Dünya üniversitelerini Öğretim, Araştırma, Uluslararası Çeşitlilik ve Finansal Sürdürülebilirlik başlıkları altında toplam 20 göstergeye göre değerlendiren RUR, dünyanın en tanınmış ve prestijli üniversite sıralamaları arasında bulunuyor. Üniversitelerin değerlendirilmesinde eğitim yüzde 40, araştırma yüzde 40, uluslararası çeşitlilik yüzde 10 ve finansal sürdürülebilirlik yüzde 10 ağırlığa sahip.

RUR Rankings Agency tarafından bu yıl 15. yapılan değerlendirmenin Eğitim kategorisinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi dünya sıralamasında 1067’nci olurken; Türkiye’deki üniversiteler arasında 42’nci sıraya yerleşti. Araştırma alanında ise ZBEÜ dünya genelinde 1068’inci, Türkiye sıralamasında ise 47. oldu.

Diğer yandan sıralamanın üçüncü kategorisi olan uluslararası çeşitlilik kategorisinde ZBEÜ dünya genelinde yapılan sıralamada 993. sıraya yerleşirken Türkiye üniversiteleri arasında ise 45. sırada yer aldı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boluspor Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı

Spor Yayın: 16.07.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Teknik direktör arayışında olan Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü kongrede tekrar kulüp başkanlığına seçilen Savaş Abak ve yönetim kurulu, ilk olarak teknik adam sorununu çözüme kavuşturdu. Son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile kırmızı-beyazlı ekip anlaşmaya vardı. 40 yaşındaki teknik adamla, bir araya gelen Bolusporlu yöneticiler, Bekir İrtegün ile anlaşma sağladı. Genç teknik adam, kariyerinde toplamda 371 karşılaşmada görev aldı.

Paylaş: