Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Yılmaz,  İYİ Parti İl Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Gündem Yayın: 05.01.2023 15:47
Yılmaz,  İYİ Parti İl Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

İYİ Parti İl Başkanlığının Olağan Genel Kurulu 8 Ocak Pazar günü saat 11.00’de kent Meydanındaki Belediye Nikah Salonunda yapılacak.

Mevcut Başkan Ali Çetin Aygün’ün aday olmadığı Genel Kurul’da Recep Yılmaz İl Başkanlığına adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Parti İl binasında düzenlenen toplantıya;  İl Başkanı Ali Çetin Aygün, Merkez İlçe Başkanı Ferhat Ateş  , ilçe başkanları ve delegeler katıldı.

Pazar günü yapılacak olan il başkanlığı kongresinde başkanlık için aday olmayım il başkan adayı Recep Yılmaz’ı destekleyen Ali Çetin Aygün aday tanıtım töreninde kısa bir selamla konuşması yaptı.

Başkan Ali Çetin Aygün’ün konuşmasının ardından Pazar günü yapılacak olan kongreye  delege ve sivil toplum örgütlerini davet eden İYİ Parti İl Başkan adayı Recep Yılmaz ise yaptığı konuşmada “Memleketimizin geleceğini göremeyen, vatandaşlarımızın birbirlerine, kurumlara, eğitime, adalete velhasıl her şeyine güvenin kalmadığı, krizin kaosa dönüştürülmek istendiği günleri  geçiriyor ve yaşıyoruz.  Bunları eleştirmek, kınamak, suçlamak bizleri bu kaostan kurtarmak, çıkarmak onun için sorumluluk almak gerekiyor.  Elimizi taşın altına değil, gövdemizi taşın altına koyma vaktidir. İşte  bu nedenle 8 Ocak 2023 Pazar günü saat 11.00’de başlayacak kent meydanı Nikah salonundaki kongremize bütün delegelerimizi, sivil toplum örgütlerimizi, STK’larımızı davet ediyorum. Bizlere güç verecektir.Karabük’ün ve bütün ilçelerinin problemlerini  iyi analiz yaptığımız için bu göreve talip oldum.  Milletimizin yönünü ve yüzünü İYİ Partimizin güneşine döndüğü  bu ortamda  ampulün yanmayacağına inanan vatandaşlarımızı, sayın Genel Başkanımız ve İYİ Partimizin iktidarına ve göreve davet ediyorum. Milletimizin ve Karabükümüzün  bu çağrılarına varım ve ekibimle bu göreve talibim” dedi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: