Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yıldırım: “Başarısız Siyasetinize STK’ları Alet Etmeyin”

Karabük Yayın: 25.09.2023 16:21 |Güncelleme:28.12.2023 11:57
Yıldırım: “Başarısız Siyasetinize STK’ları Alet Etmeyin”

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Recep Yılmaz’ın, Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım üzerinden Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) eleştirmesi ve “STK’lar siyasi çöplük haline dönüştü” şeklindeki açıklamasına Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım tepki gösterdi.

İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz’a boyunu aşan bir konuşma yapmakla suçlayan Yıldırım;

“Basın açıklamanızı dinledim. Benim Gün Ortası programına katılmam, hem Esnaf Odası Başkanı hem AK Parti yönetiminde olmam sizi rahatsız etmiş. Birde STK’lar Karabük’te siyasi bir çöplük haline gelmiştir diyerek boyunuzu aşan bir konuşma yapmışsınız. Recep bey öncelikle şunu belirteyim. Asıl sorun seçim kaybetmesine rağmen koltuklarını bırakamayan siyasilerdir. Daha yeni seçimden çıktık. Sen kendi muhasebeni bir yap. Karabük’te ne kadar başarılı oldun, İyi Parti nerde idi nereye geriledi. Niye vekil çıkaramadınız. Bunu bir değerlendir. Bu sonuçların bir gereğini yap. Karabük’te hangi STK’da, hangi parti yönetimde kimler var bu senin işin değil. Ben sizin aksinize bütün siyasi partilerde, Belediye meclislerinde, il genel meclislerimizde teşkilat temsilcilerimizin olması kanaatindeyim. Olsun ki sorunlarımız oralarda dile getirilsin. Biz bunu çok iyi sağlıyoruz. Üyelerimizin en ufak sorununu en üst düzeyde yetkililere ulaştırıyoruz. Meclis açılınca çıkacak olan esnaflarımızın emeklilikle ilgili talebini direk Cumhurbaşkanımıza ulaştırdık. İnternetle ilgili bir düzenleme çıktı. Bunu biz direk Ticaret Bakanımıza ulaştırdık. Bunların gerçekleşmesinde Türkiye’ye örnek bir oda olduk. Ve inanıyorum ki sadece Karabük’ün değil Türkiye’nin en başarılı ve aktif odalarından biriyiz. Ülkemizi derinden üzen , 11 ilimizi etkileyen deprem için odamız üzerinden yapılanları buradan anlatsam söylediklerinize üzülürsünüz. Şu an üniversitede okuyan öğrencilerimize burs çalışması yapıyoruz. Yaptıklarımız inanın anlatarak bitmez. Sizi bir gün çalışmalarımızla ilgili bilgilendirmek için çöp olarak gördüğünüz odamıza bekleriz. Bizleri seçim dönemlerinde üyelerimiz değerlendirir. Bizde seçim sonuçlarına göre gereğini yaparız. Lütfen başarısız siyasetinize STK’ları alet etmeyin. Lütfen tüm enerjinizi önümüzdeki seçimlerde daha başarılı olmaya harcayın” dedi. (Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.