Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yağışlar Anlık Takip Ediliyor

Gündem Yayın: 27.06.2022 21:00
Yağışlar Anlık Takip Ediliyor

Bölgemizde ve ilimizde etkili olan sağanak yağışların ardından özellikle Yenice ilçesinde meydana gelen heyelan, şu taşkını, ulaşımda aksamaların değerlendirildiği toplantı Vali Fuat Gürel Başkanlığında gerçekleştirildi.

112 Acil Çağrı Merkezinde bulunan Kriz Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda ilçelerde bulunan KGS Sistemi ile anlık olarak takip edilerek ilçe Kaymakamlarıyla telefon bağlantısı kurularak anlık bilgiler alındı.

Vali Fuat Gürel Başkanlığında Kriz Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Muhammed Akın, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Tuncay Caferoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Rüştü Karakuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, AFAD Müdürü Dr Gazanfer Erbay, İl Defterdarı Nazım Kaya, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Hasan Öztürk, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık Enerjisa Müdürü İbrahim Turan, Telekom Müdürü İlhan Onaran ile Özel İdare Yol ve Ulaşım Müdürü Özgür Bülbül katıldı.

(Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun Kültür Yolu Festivali

Kültür Sanat Yayın: 14.06.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Samsun Kültür Yolu Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin dördündü durağı olan Samsun Kültür Yolu Festivali altıncı gününü konserler, sergiler, atölyeler, söyleşiler, gastronomi deneyimleri ve her yaşa uygun birbirinden renkli etkinliklerle geride bıraktı.

Samsunlular, Televizyon Programcısı ve Şair Serdar Tuncer ile Saathane Meydanı’nda gerçekleşen dinletide keyifli dakikalar yaşadı. Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde Ustalardan İzler konseri yoğun ilgiyle karşılandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sahne alan Ladik Gönülden Gönüle Yetişkinler Korosu, Samsunluları Ladik türküleri ile buluşturdu. Samsun Müzesi Konferans Salonu, Doç. Dr. Rıfat Becerikli ve Aydın Sarman ile Orhan Gencebay Film ve Müzik Okumaları sohbetine ev sahipliği yaptı. Samsun Müzesi’nde opera ve sanat alanında keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. Samsunlular, Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde Değerleriyle Şehirler: Samsun söyleşisi için bir araya geldi.

Doğupark’ta kurulan “Çocuk Köyü” gün boyunca birbirinden renkli aktivitelere, atölye çalışmalarına, sahne gösterilerine, tiyatrolara ev sahipliği yaptı. Samsun Müzesi’nde Kültür Koruyucuları Eğitim ve Etkinlik Atölyesi gerçekleşti. Doğupark Çocuk Köyü’nde sahnelenen Kaptan Pengu ve Arkadaşları miniklere keyifli saatler yaşattı. Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde Dramakolog Esat Zorkirişci ve Ron Okur Yazar Buluşmasında minikler eğlenceli bir kukla gösterisi deneyimi yaşadı. Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde ise Okulumuz Orman adlı çocuk tiyatrosu sahnelendi.

Can Bonomo konseri

Festivalinin beşinci gününde sahneye çıkan ünlü sanatçı Can Bonomo, şarkılarını Samsunlularla beraber söyledi. Ünlü müzisyen Can Bonomo, Batıpark’ta hayranlarıyla buluştu. Can Bonomo, “Kara Konular, Yine Karşılaşırsak, Tükeniyor Ömrüm, Dem, Dağ, Rüyamda Buluttum, Dönelim, Toz Duman, Tarzım Değil, Hikayem Bitmedi, Tastamam, Kal Bugün, Güneş” gibi en sevilen şarkılarını Samsunlular için seslendirdi.