Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vali Gürel Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya geldi

Gündem Yayın: 27.10.2021 12:43
Vali Gürel Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya geldi

Vali Fuat Gürel, Okul Aile Birliği Başkanları İstişare Toplantısında il merkezindeki okulların Okul Aile Birliği Başkanları ve Okul Müdürleri ile bir araya geldi.

  1. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Fuat Gürel’in yanı sıra; İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, okul müdürleri ile okul aile birliği başkanları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ve İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından ilimizde yapılan çalışmalar, aşılama faaliyetleri, projeler ve okullarımızda alınan emniyet tedbirleri hakkında Vali Gürel ve katılımcılara bilgiler verdi.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının ülkemiz, ilimiz ve çocuklarımız için hayırlı geçmesini temenni eden Vali Fuat Gürel, “Okullarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim öğretime devam etmeleri ile alakalı böyle bir toplantı organize edildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz, İl Sağlık Müdürümüz ve İl Emniyet Müdürlüğümüz yapılan çalışmalarla ilgili olarak sizleri bilgilendirdi. Özellikle çocuklarımızın okullarda karşılaşabilecekleri okul içinde, okul dışında, parklarda ve diğer yerlerde yaşanabilecek sorunlarla alakalı yapılması gerekenlerle ilgili bilgileri sizlerle beraber değerlendireceğiz. Okullarımızın servis araçlarıcı ile gelen öğrencilerimizin okul idarecilerimiz tarafından teslim alınması, akşam giderken de idarecilerimiz tarafından veya nöbetçi öğretmenlerimiz tarafından gönderilmesi, okula gelen giden ziyaretçilerin takibinin yapılması, diğer taraftan okul önlerinde bulunan yaya geçitlerinin kontrollü bir şekilde kullanılmasını artık hepiniz biliyorsunuz. “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” mottosu ile İçişleri Bakanlığımızın bir kampanyası var. Okullarımızda alınması gereken güvenlik tedbirlerinin değerlendirilmesi gibi hususları tartışacağız, konuşacağız. Özellikle Okul Aile Birliği Başkanlarımız ve idarecilerimiz nezdinde sizler ne tür sorunlar yaşıyorsunuz bu konuları bize iletirseniz hep beraber ele alır konuşuruz. Okullarımızda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı vasıtası ile Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri sizlerle irtibat halinde.

Diğer taraftan aşılama ile ilgili olarak 15-19 yaş aralığındaki gençlerimizin aşı oranını arttırmamız gerekiyor. Şu anda hastalığın boyutunu gençlerimiz çok farkında olmaz ama hastalığın bulaştırılması noktasında artık maalesef gençlerimiz taşıyıcı olabiliyor. Siz velilerimiz aşılamanın önemini bizden daha iyi biliyorsunuz, bu konuda sizlerden yardım talep ediyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın üçüncü dozlarında oran olarak da gerideyiz, Karabük olarak ikinci dozda %73’lerdeyiz bu oranın %80’lerin üzerine çıkarılması gerekiyor. Yine bu konuda toplumla bir arada olan sizlerden hem çocuklarımızın aşılanmasında hem de evlerimizdeki büyüklerimizi bu kapsama alabilirsek toplumu bir bütün olarak korumuş oluruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Toplantıda ayrıca, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının okullarına dair ihtiyaç ve sorunlarını dinlenerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)