Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

TTK’ya personel alımında Bartın ayrıntısı

Bartın Yayın: 19.09.2023 00:36
Kaynak: İHA

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz Türkiye Taşkömürleri Kurumu’na (TTK) alınacak 2 bin personel kontenjanından 400’ünün Bartın’a ayrıldığını açıkladı.

AK Parti Bartın Milletvekili ve tıpkı vakitte TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Natürel Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesi üyesi olan Yusuf Ziya Aldatmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından muştusu verilen TTK’ya 2 bin emekçi alımında Bartın için 400 kontenjan ayrıldığını söyledi. Emekçi alımı için kura çekiminin ekim ayında gerçekleşeceğini belirten Milletvekili Aldatmaz, müracaatların ise açıklanacak tarih aralıklarında Çalışma ve İş Kur Vilayet Müdürlüğü üzerinden gerçekleşeceğini kaydetti.

Aldatmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemizin yeraltı kaynaklarının iktisada kazandırılması noktasında çalışmalar sürat kazanmış durumda. Batı Karadeniz bölgesinde ‘Kara Elmas’ olarak anılan taşkömürümüzün iktisada olan katkısının artırılması için AK Parti devrinde çok kıymetli adımlar atıldı. Bu adımlarla birlikte hem TTK’da hem de özel bölümde çalışan yeraltı çalışanlarımızın çalışma koşulları güzelleştirdi. Öte yandan TTK bünyesinde istihdamın artırılması için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 bin emekçi muştusu sonrasında çalışmalara başlanmıştı. Ve artık bu çalışmaların son kademeye geldiğini tabir edebiliriz. 2 bin emekçi alımında Bartın’ımıza 400 kontenjan ayrıldı. 20 Ekim’de Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanımız Alparslan Bayraktar’ın iştirakleriyle gerçekleşecek kura sonrasında hak sahipleri belirlenecek ve Bartınlı 400 gencimiz iş sahibi olacak” dedi.

Bartın ve Batı Karadeniz bölgesinde istihdamı artıracak projelerin takipçisi olmaya devam edeceklerini de vurgulayan Milletvekili Aldatmaz, “Bölgemiz yer altı kaynaklarının dışında Karadeniz gazı ile çok kıymetli bir potansiyele erişti. Karadeniz gazı ülkemiz iktisadı için çok kıymetli bir girdi sağlarken Karadeniz gazının yerüstünde işlendiği nokta olan Filyos bölgesi bugün binlerce şahsa istihdam sağlamakta. Taşkömürü ve doğalgaz kaynaklarımızın dışında bölgemizdeki üretim ve istihdamı tetikleyecek tüm yatırım ve çalışmaların takipçisi olmaya devam ediyoruz. AK Parti iktidarlarında yakalanan yatırım ve istihdam ivmesini Türkiye Yüzyılı vizyonu ile içinde bulunduğumuz periyotta çok daha üste taşımaya kararlıyız” halinde konuştu.

Aldatmaz, TTK bünyesinde gerçekleşecek 2 bin emekçi alımında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Güç ve Çalışma Bakanı Dr. Alparslan Bayraktar, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç başta olmak üzere bölge milletvekillerinin de takviyesi olduğunu belirterek, her birine teşekkür etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Beyin kanaması geçiren eski muhtar hayatını kaybetti

Kastamonu Yayın: 04.10.2023 04:48
Kaynak: İHA

Kastamonu’da beyin kanaması geçirmesi üzerine hastaneye kaldırılan eski muhtar, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kastamonu’da bir önceki dönem Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığını yapan İYİ Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç, bir hafta önce beyin kanaması geçirmesi üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Kılıç, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi, yarın (Salı) Daday Merkez Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra Akılçalman Köyü Buzağıveren Mahallesindeki aile kabristanlığında defnedilecek.

Paylaş: