Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tosya Adalet Sarayı hizmete açıldı

Türkiye Yayın: 30.07.2023 13:09
Tosya Adalet Sarayı hizmete açıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde inşa edilen Tosya Adalet Sarayı hizmete girdi.
Tosya ilçesinde Selçuklu mimarisiyle inşa edilen ve akıllı bina teknolojisiyle donatılan, Tosya Adalet Sarayı hizmete girdi. Yaklaşık 20 milyon liraya mal olan Tosya Adalet Sarayı, bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşacak. Binada Cumhuriyet başsavcı odası, 2 savcı odası ile 5 hakim odası olmak üzere toplam 8 hakim savcı odası bulunacak. Binada 2 ceza, 2 hukuk, 1 adet rezerv mahkeme ile İcra Müdürlüğü adli hizmet bekleme salonu, avukat barosu gibi hizmet alanları bulunacak. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaşlı adamı dolandıran şüpheliyi polis kıskıvrak yakaladı

Gündem Yayın: 25.05.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ın Niksar ilçesinde telefonla aradığı yaşlı adamı, kendisini ‘savcı ve emniyet görevlisi’ olarak tanıtıp 8 bin 500 dolar dolandıran şüpheli polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İ.Ö. (85) adlı yaşlı adamı telefonla arayan bir şahıs, “Adınız terör örgütüne karıştı, kimliğiniz bir olayda kullanıldı” diyerek yaşlı adamdan verdiği hesaba 8 Bin 500 dolar göndermesini istedi. Yaşlı adam da verilen hesap numarasına havale yoluyla parayı gönderdi. Bununla yetinmeyen dolandırıcılar tekrardan yaşlı adamı arayarak yeniden para göndermesini istedi. Durumun Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince öğrenilmesinin ardından harekete geçen asayiş büro ekipleri çalışma başlattı. Yaşlı adamla irtibata geçen polisler, dolandırıcı şahsın parayı elden alması yönünde ikna etti. Yapılan çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi E.E. (39) isimli şahsın Tokat-Niksar minibüsleriyle ilçe merkezine geleceği değerlendirilmesi üzerine harekete geçen polisler, şüpheli şahsı kısa sürede yakaladı. Şüpheli E.E. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.