Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Toprakcuma Sağlık Ocağı ve Lojman inşaatı yer teslimi yapıldı

Gündem Yayın: 01.07.2014 08:41
Yazar:
Toprakcuma  Sağlık Ocağı ve Lojman inşaatı yer teslimi yapıldı

                Geçtiğimiz aylarda sözleşmesi imzalanan Toprakcuma Köyü Sağlık Evi Hizmet Binası inşaatının yer teslimi yapıldı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri  Mehmet Uzun beraberinde Yatırım ve İnşaat Müdürü Ramazan Aydın, Mimar Enver Şahin, İnşaat Mühendisi Arif Bahadir Erbey ve Yüklenici firma yetkisi ile birlikte Toprakcuma köyüne giderek Sağlık Evi Hizmet Binası inşaatının yapımı ile ilgili yer teslimini yaptılar. Genel Sekreter Mehmet Uzun “Toprakcuma Sağlık Evi Hizmet Binasının ihalesi geçtiğimiz aylarda yapılmış ve sözleşmesi imzalanmıştı. Eski binanın yıkım kararının alınmasıyla yer teslimi yapmak üzere bu gün buraya geldik. Yüklenici firma Eski Sağlık Evini yıkarak Zemin kat sağlık ocağı ve üst katta lojman olmak üzere 2 katlı Sağlık Evi Hizmet binasının yapım işine bu günden itibaren başlayacak.  İşin süresi 270 gün ama ben burada firma yetkilisinden ricam süreyi beklemeden hızlı bir şekilde çalışarak işi teslim etmesidir. Firmamıza kolay gelsin, kazasız ve her hangi bir olumsuzluk yaşamadan inşaatı tamamlamasını temenni ediyorum. Yapılacak sağlık evinin Toprakcuma Köyümüze hayır olmasını diliyorum” dedi.

Genel Sekreter Mehmet Uzun ve beraberindekiler daha sonra restorasyon çalışmaları devam eden Toprakcuma Taş Hana giderek çalışmalar ve Taş han hakkında bilgi aldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Manşet Yayın: 05.03.2024 13:30
İhlas Haber Ajansı
KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) trafo patlaması sonucu 3 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, KARDEMİR’de enerji tesislerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle trafoda patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada işçiler R. Ö., M. K., E. İ. vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Vücutlarında yanıklar oluşan işçiler, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan 3 işçinin sağlık durumunun iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.