Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

TEOG Sonuçlarını Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Gündem Yayın: 22.07.2017 14:13
TEOG Sonuçlarını Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl  Milli Eğitim Müdürü Ali Köse Başkanlığında TEOG Sonuçlarını Değerlendirme Toplantısı yapıldı.  Merkez Öğretmenevi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, Şube Müdürü Erdal Üngören ve 21 merkez ilçe ortaokul müdürü katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü  Ali Köse; gelecek ders yılına yönelik idari önlemlerin şimdiden alınması gerektiğini bildirerek, son TEOG sonuçlarının 2017-2018 ders yılı başında okul ve branş bazında çok yönlü bir analize tabi tutulması ve her okulun kendine göre bir eylem planı oluşturması gerektiğini bildirdi. Akademik başarıyı sürdürmenin başarı elde etmek kadar, yerine göre daha fazla arayış ve gayet gerektirdiğini belirten Köse;  Karabük eğitim yöneticileri olarak bunun farkında olunduğunu söyleyerek “Hiçbir mazerete sığınmadan kendimizi eleştirmemiz, sorgulamamız ve bu doğrultuda çalışmamız bizi başarıya götürür, hiçbir başarı tesadüf eseri olmaz, başarının olmazsa olmazı önce çalışmak, çok çalışmaktır. Ekibi iyi tanıyıp yönlendirmektir. Heveslendirmektir. İşi sevdirmektir. Kurum kültürüne sahip çıkar hale getirmektir. Eksiğimizi fark ettikçe, onunla yüzleştikçe kurumumuzu yüceltebiliriz. Görmezden geldiğimiz hiçbir eksiğimizi gideremeyiz. Bu anlayışla çalışmamız lazım. Biz iyi bir ekibiz size güveniyorum” dedi.

Yabancı uyruklu öğrencilerin il başarısını düşürdüğünü ifade eden okul yöneticileri bu konuda müşterek bir eylem planı talebinde bulunması üzerine bunun için bir çalıştay düzenleneceği ve sonuçlarının okul yönetimleri ile paylaşılacağı ifade edildi.

Toplantı Okul Müdürlerinin okullarına ilişkin açıklamalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’nin  iyi dilekleriyle son buldu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)