Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tatilciler kirletti, gönüllüler temizledi: 90 poşet çöp çıktı

Bolu Yayın: 21.09.2023 00:12
İhlas Haber Ajansı
Tatilciler kirletti, gönüllüler temizledi: 90 poşet çöp çıktı

Bolu’da “Doğayı Koruyalım Ormana Çöp Atmayalım” aktifliğine katılan etraf gönüllüleri 90 poşet çöp topladı.

Çevreyi pak tutmak ve çöpleri rastgele tabiata atmama şuuru ve kültürü oluşturmak için gerçekleştirilen farkındalık eğitimine kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarından oluşan toplam 80 kişi katıldı. Yaklaşık 3 kilometrelik uzaklıkta, ellerine eldiven giyerek yol kenarlarına atılan çöpleri toplayan iştirakçiler, 90 poşet çöp topladı. Toplanan çöpler kamyonlarla çöp toplama merkezine götürüldü.

Daha pak bir tabiat için vatandaşların daha hassas olmaları gerektiğini vurgulayan Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, “Bolu’da yaşayan ve çeşitli STK’lara üye konuklarımız aktiflik boyunca çöpleri toplarken tehlikenin ne kadar büyük olduğuna şahit oldu. Orman yangının başlama sebeplerinin başında gelen çöpler, tabiata gelişi hoş atılmamalı. Pak tabiat ve pak orman ile daha yaşanabilir bir Bolu için vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir” dedi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.