Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Süslü Kadınlar Pedal Çevirdi

Manşet Yayın: 18.09.2023 14:11
Süslü Kadınlar Pedal Çevirdi

Safranbolu ilçesinde Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında 11. “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” yapıldı.

Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, çiçeklerle süsledikleri bisikletlerine , “Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir”, “Bisiklet En İyi Psikologdur”, “Bisiklet Güzelleştirir” yazılı pankartlar astı. Etkinliğe Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de katılarak kadınlara destek verdi. Etkinliğin Safranbolu’daki temsilcisi Zülfiye Eraslan Özcan, yaptığı konuşmada, turun 11’incisini düzenlediklerini belirtti. Etkinliğe erkekler de katılarak katkıda bulundu.

“KARBON SALINIMINI AZALTMAK İÇİN FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Etkinlikte konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse şunları söyledi: “Kadınlarımıza, erkeklerimize, çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum öncelikle. Çünkü her yıl düzenlenen bu etkinliğin bir amacı var elbette. Dünyamızda şu anda iklim krizi hat safhada. Bununla uğraşıyoruz, mücadele ediyoruz. Biz de Safranbolu’daki kadınlarımızla, çocuklarımızla, erkeklerimizle mesaj vermek istiyoruz. Karbon salınımını azaltmak için bisiklet kullanımı çok önemli. Bisiklet kullananlara da trafikte yol vermek onların varlığını kabul etmek çok önemli. Farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

Bisikletleri ile Misak-ı Milli meydanından hareket eden onlarca vatandaş Sadri Artunç Caddesi ve Flamingo yolunda bisikletlerini sürerek tekrar Misak-ı Milli meydanına geldi. Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. (Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: