Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sözen, Asfalt Çalışmalarını İnceledi

Manşet Yayın: 25.08.2023 15:16
Sözen, Asfalt Çalışmalarını İnceledi

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Safranbolu İlçesine bağlı Hacılarobası grup yolunda devam eden Asfalt çalışmasını inceledi.

İncelemenin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Sözen,”İl Özel İdaremize bağlı ekiplerimiz çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bizlerde sahada yapılan çalışmaları takip ediyoruz.Hacılarobası-Çavuşlar Köyü grup yolunda 4.2 Km’lik bir asfalt çalışmamız olacak.Bu sene başında belirlenen hedeflere ulaşmak için ekiplerimiz yoğun bir çaba sarf ediyor. İnşallah bu özveri ve yoğun çalışma neticesinde de hedeflerimize ulaşacağız” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, yaptığı incelemenin ardından personellere çalışmalarında kolaylıklar diledi.(Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.