Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Soğuksu Mahallesi 3. Etap TOKİ Konutları İhalesi Tamamlandı

Manşet Yayın: 23.05.2024 17:50
Soğuksu Mahallesi 3. Etap TOKİ Konutları İhalesi Tamamlandı

1. ve 2. Etapları tamamlanan kentsel dönüşüm projelerinin ardından Soğuksu Mahallesi’ndeki 3. Etap çalışmaları başlıyor.

AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Karabük’ün Soğuksu Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan 3. Etap TOKİ Konutları projesi için beklenen ihalenin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, geçtiğimiz 31 Mart 2024 yerel seçim döneminde Soğuksu Mahallesi’ne dair önemli vaatlerde bulunmuştu. Seçim çalışmaları sırasında mahalleye yapılacak olan bu kapsamlı projeyle ilgili söz veren Çetinkaya, AK Parti’nin seçim kampanyası boyunca kentsel dönüşüme vurgu yapmıştı.

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın takipleriyle Mayıs ayında gerçekleştirilen proje ihalesi, seçim döneminde yapılan vaatlerin gerçeğe dönüştüğünün önemli bir kanıtı oldu.

İhale kapsamında yapılacak olan konutlar, işyerleri ve ibadethane kompleksi, modern mimari ve çevre dostu tasarımlarla hayata geçirilecek. Proje, bölgenin ihtiyaçlarına ve çevre koşullarına uygun şekilde planlanarak, vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir yaşam sürmelerini hedefliyor.

Karabük Soğuksu Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan bu kapsamlı projeyle birlikte, şehrin konut ihtiyacına önemli bir katkı sağlanması ve bölgenin sosyal ve ekonomik açıdan gelişimine destek olunması amaçlanıyor. Ayrıca, altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla çevresel sürdürülebilirliğe de büyük önem verilecek.

AK Parti Karabük İl Başkanı Salt, AK Parti hükümetinin şehirlerin gelişimine yönelik yatırımlarının devam edeceğini ve Karabük’ün bu yatırımlardan hak ettiği payı alacağını ifade etti. Soğuksu Mahallesi 3. Etap TOKİ Konutları projesinin, Karabük’ün modern bir şehir yapısına kavuşmasına büyük katkı sağlayacağına inandıklarını da kaydetti.

Proje kapsamında; 866 adet 2+1 ve 3+1 konut, 53 işyeri, çocuk parkları, cami, okul ve Kuran Kursu gibi sosyal donatı alanları hayata geçirilecek.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

Gündem Yayın: 23.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı
Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan ve 21 ilin geçiş noktası olan Karabük’ün Kemikli Rampaları’nda bayram tatilinin dönüş yoğunluğu devam ediyor.

Kurban Bayramı tatilinin bitimine 1 gün kala memleketlerine gelen vatandaşların evlerine dönüşü sürüyor. İstanbul’un Karadeniz’e bağlantısının sağlandığı Karabük’ün Eskipazar ilçesinde yer alan Kemikli Rampaları’nda İstanbul istikametine trafik yoğunluğu akıcı bir şekilde devam ediyor.

Uzun araç trafiği ise dron ile görüntülendi.

Paylaş: