Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

ŞEHR-İ RAMAZAN Etkinlikleri Devam Ediyor

Kastamonu Yayın: 07.07.2014 08:25
Yazar:
ŞEHR-İ RAMAZAN Etkinlikleri Devam Ediyor

KASTAMONU Belediyesi tarafından düzenlenen Şehr-i Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Kuzeykent Kapalı Pazaryerinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında iftar yemeğinin ardından tiyatro gösterisi sahne aldı. Elit Organizasyon aracılığıyla Kastamonu Belediyesi tarafından Şehr-i Ramazan etkinliklerinin ikincisi Kuzeykent Kapalı Pazaryerinde gerçekleşti. İftar yemeği öncesinde Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, vatandaşların sorunlarını dinledi. Şikayet ve istekleri not alan Başkan Babaş, bu istek ve şikayetleri değerlendireceğini söyledi. İftar yemeğinin ardından Tahir İlker Çocuk Tiyatrosu oyuncuları gösterilerini sergiledi. Etkinlikte yapılan ateş gösterisi çocukların olduğu kadar yetişkinlerinde büyük ilgisini çekti. Gösterilerin ardından sahneyi Kastamonu Şehri Dilara Türk Müziği Topluluğu aldı. Dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşatan müzik topluluğu kulakların pasını sildi. Etkinlikler sırasında konuşan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Belediyemiz tarafından düzenlenen şehri ramazan etkinliklerinde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Bilindiği üzere manevi hazzın zirve yaptığı peygamber efendimizin, evveli rahmet ortası mağfiret, sonu da günahlardan kurtuluş olarak nitelendirdiği ramazana ulaşmış bulunuyoruz. Rabbimize sonsuz şükürler ediyor hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mahalle muhtarlarımızın belirlediği ve Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiler doğrultusunda ihtiyaç sahibi 5 bin aileye gıda yardımı dağıtıyoruz. Bundan sonrada bu etkinlikler daha da yaygınlaşacağını sizlere mücadele ediyorum. Çocuklar ve sizlerin etkinliklere yoğun bir ilgisi var bizde bu ilgiye kayıtsız kalmayıp bu işi daha da ileri götürerek önümüzde ki yıllarda sizleri eğlenmenizi sağlayacağız” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ RAMAZAN PANAYIRI 8 MART’TA BAŞLIYOR

Gündem Yayın: 05.03.2024 15:03
SAFRANBOLU BELEDİYESİ RAMAZAN PANAYIRI 8 MART’TA BAŞLIYOR

Safranbolu Belediyesi Tarihi Çarşı han arkasında düzenlediği yılbaşı panayırının ardından şimdi de Ramazan Panayırı ile şehrin kültürel dokusunu ve turizm potansiyelini artıracak projelere imza atmaya devam ediyor. Yaklaşık 2 aylık hazırlık aşamasının ardından düzenlenecek olan Ramazan Panayırı Tarihi Çarşı han arkası ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında 8 Mart itibari ile başlayacak.

Safranbolu Belediyesi, tarihi çarşı ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda bu Ramazan döneminde büyük bir panayır düzenlemeye hazırlanıyor. Bu panayır, yerel halkın bir araya gelerek Ramazan ayını kutlamasına ve birlikte vakit geçirmesine olanak tanıyacak. Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı ve Tarihi Çarşı’da Safranbolu Belediyesi tarafından kurulan stantlarda esnaflar yerlerini alarak yiyecek, içecek, hediyelik eşya gibi ürünlerle satış yapacak.

Öte yandan Ramazan Ayı boyunca Safranbolu Belediyesi tarafından hafta içi ve hafta sonu genç yaşlı tüm yaş grubunda vatandaşlar için etkinlikler düşünüldü. Ramazan Panayırı, 8 Mart Cuma günü saat 15:00’da Tarihi Çarşı han arkası sokakta Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenecek ritim show gösterisi ile kapılarını açacak. Kuran-ı Kerim tilaveti, sema gösterisi, dini sohbet programları, ney dinletisi, ilahi ve Türk halk müziği, Türk Sanat Müziği, Türk tasavvuf müziği konserleri, Ankara mehteran takımı gösterisi, halk oyunları, sağlık üzerine eğitim programları, executive şeflerden ramazan lezzetleri önerileri ve konserlerin yer alacağı Ramazan panayırında çocuklar da unutulmadı. Program dahilinde Ramazan Ayı boyunca Cuma, Cumartesi ve Pazar akşamları iftar sonrası çocuklar için, palyaço ve maskot eşliğinde interaktif çocuk etkinlikleri, yüz boyama, kukla tiyatrosu, bubble show, balon dağıtımı, jonkler biraderler show, patlamış mısır ve pamuk şeker dağıtımı, sihirman magic show, İki Türlü Safranbolu’da eski ramazanlar masal dinletisi, Hacivat & Karagöz gölge oyunu, çizgi film gösterimleri yer alacak.  Ramazan Ayı süresince düzenlenecek etkinlikler Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda yapılırken, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ise Tarihi Çarşı han arkasında yer alacak. Ayrıca Ramazan Panayırı için kurulan stantlar ay boyunca iftar sonrası açık kalacak.

 

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, etkinliğin şehrin kültürel dokusunu ve turizm potansiyelini artıracağına inanarak, bu tür etkinliklerin şehrin ekonomisine ve turizmine de olumlu katkı sağlayacağını belirtti.