Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Şehit Aileleri Ziyaretleri Devam Ediyor​

Gündem Yayın: 20.07.2017 13:21
Şehit Aileleri Ziyaretleri Devam Ediyor​

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen, SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım, İŞKUR İl Müdürü  Çoşkun Güven ile birlikte 27/08/1994 tarihinde Mardin ilinde Şehit olan Şehit Adem Yavru’nun, 16/04/1999 yılında Tunceli iline Şehit olan Şehit Mehmet Esen ile 30/06/2006 tarihinde Hakkari/Şemdinli de Şehit olan Şehit Çoşkun Ceylan’ ın ailelerini ziyaret etti.
Ziyarette konuşan  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen; “Başta Sayın Valimiz Kemal Çeber beyfendinin selamlarını iletiyorum. Sayın Valimizin emirleri ile sizleri daha sık bir şekilde ziyaret edeceğiz” dedi.

Şehit Aileleri Ziyaretleri Devam Ediyor 1

 

SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım, İŞKUR İl Müdürü  Çoşkun Güven; ailelere SGK ve İŞKUR ile ilgili bir problemlerinin olup olmadığını sorarlarken,  ailelerin kendilerinden  bir talepleri olması halinde her zaman emirlerinde olduklarının bilinmesini ilettiler. Ardından Şehit resimlerinin bulunduğu bakır tepsiler hediye edildi.
Ziyaretten son derece memnun olduklarını dile getiren Şehit aileleri; “23 yıl sonra devletimiz tarafından hatırlanmak bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir” dediler.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Fırtınanın ardından denize açılan balıkçılar kasalar dolusu hamsilyle döndü

Kastamonu Yayın: 05.12.2023 20:12
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun Cide ilçesinde etkili olan fırtınanın ardından hava şatlarının normale dönmesi ile yeniden denize açılan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Kastamonu’nun sahil ilçelerinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkilerken balıkçıların da sezona ara vermesine sebep olmuştu. Fırtınanın ardından hava şartlarının normale dönmesi ile balıkçılar avlanmak için yeniden denize açıldı. Karadeniz’de avlanan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Limana dönen balıkçılar, limanda bekleyen kamyonlara yüklediği hamsi dolu kasalar, çevre illere ve fabrikalara gönderildi.