Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

SAKEM’de CNC Kursları Açılacak

Safranbolu Yayın: 14.07.2014 15:20
SAKEM’de CNC Kursları Açılacak

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Çarşı bölgesindeki SAKEM’de CNC Kursu açacaklarını belirterek, Kalkınma Ajansının hazırladıkları projeye 250 Bin TL destek verdiğini ve alınan bu destekle CNC Tezgahlarının önümüzdeki günlerde kurulacağını söyledi.

Türkiye’de artık birçok işin sertifika ile elde edildiğini ifade eden Aksoy; “SAKEM’de özellikle çarşı bölgesinde yeni bir çalışmamız daha olacak. Bu çalışmamız ise CNC dedikleri CNC makinesi üzerine bunları kullanmak üzerine bir kurs eğitimi olacak. Bu kurslarda yetiştirmiş olduğumuz kursiyerlerimizin meslek sahibi olmasına, sertifika almasına imkân vereceğiz. Türkiye’de artık birçok şey sertifika sahibi olmak ile gerçekleşmektedir. Gerek bilgisayar kursları ve sertifikasına yönelik gerekse buna benzer kursların hepsinde insanlar kurs bitirme belgesini yani sertifikayı sizlerden istiyorlar. Bizde insanlarımızın nitelikli iş bulması adına CNC tezgâhı ile bir proje hazırladık ve bu projemizi Kalkınma Ajansı’na sunduk. Kalkınma Ajansı’ndan bu projemize yaklaşık 250 bin TL destek aldık. Bu destek ile de o makinelerin hepsini önümüzdeki süreçte kuracağız. İnsanlarımızı o kurslarda nitelikli iş bulabilir hale getireceğiz. Bu ve bunun gibi birçok projemiz bundan sonrada inşallah devam edecek” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: