Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ozan Canyurt’tan Karabük Üniversitesi Açıklaması

Manşet Yayın: 02.04.2024 15:48
Ozan Canyurt’tan Karabük Üniversitesi Açıklaması

İYİ Parti’den 14 Mayıs 2023 Genel seçimlerinde ikinci sıra Karabük  Milletvekili adayı olan ve şu an Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olan Ozan Canyurt, Karabük Üniversitesinin son günlerde ülke gündemine gelmesi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Karabük Üniversitesinin bugün geldiği durumla ilgili olarak video paylaşımı yapan Canyurt, Üniversiteyi bu hale düşürenlerin peşini bırakmayacağını söyledi.

Canyurt; “Karabük Üniversitesi o günün zor koşullarında yine buranın insanlarının öncülüğünde kurulmuş, Türkiye’ye çok kıymetli, değerli hizmetler veren, öğrenciler yetiştiren bir eğitim öğretim kurumu. Sosyal medya hesaplarında gerçekliği bile kanıtlanmadan yapılan bazı ithamlarla maalesef konu Türkiye’nin gündemine oturdu ve çokta olumsuz bir şekilde oturdu. Ancak biz kendi şehrimizde İl Sağlık Müdürlüğü verilerine baktığımızda ya da kentteki dostlarımızla istişareler yaptığımızda aslında konunun bu kadar toplum sağlığını etkileyecek, bu kadar problemli, sıkıntılı bir durum olmadığını biliyoruz. Ama olay çokta arzu edilmeyen noktalara kadar gelmiş durumda.

Peki, bunu bu kadar popüler yapan ya da insanlar duyduğu zaman buna inandıracak noktaya getiren şey nedir? Maalesef Karabük’te Karabük Üniversitesi’nin 45 bin mevcut öğrencisi bulunurken, bunların 13 bin civarında olan kısmı yabancı uyruklu. Kendi şahsım adına dünyanın her yerinde doğmuş bir birey çok değerli. Her şeyden bağımsız olarak Afrika’dan, başka ülkelerden buraya gelmiş insanların şahısları ile alakalı bir sorunum yok. Ancak bu şehrin demografik yapısını bozacak, kültürünü olumsuz etkileyecek, gençlere kötü örnek olacak her türlü olumsuzluğa karşıyım. Bugün 3’te 1’i yabancılardan oluşan Türkiye’nin başka hiçbir üniversitesi yok. Bu öğrenciler buraya hangi koşullarda geldi? Buradan eski Rektör Refik Polat’a sormak istiyorum. Şu anda neredesin, ne yapıyorsun? Zamanında çekip bıraktığın el bombası bugün patladı ve bizleri zan altında bıraktı, Karabüklüleri de mutsuz etti. O onurlu ve emekçi ‘KARABÜK’ ismini tüm Türkiye’de bir espri konusu haline getirdi. Yaptıklarından mutlu musun? Bu kadar öğrenci buraya hangi koşullarda geldi? Denklikleri, diplomaları, sınavları var mıydı? Bunlar hangi bedellerle buraya alındı? Bu soruların cevabını vereceksin. Ve hem bu dünyada hem öbür dünyada iki elim yakanda olacak.”

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor, Kayserispor maçı hazırlıklarını tamamladı

Spor Yayın: 21.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Trabzonspor, Kayserispor maçı hazırlıklarını tamamladı

Trabzonspor, Trendyol Süper Lig’in 33. haftasında deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçı hazırlıklarını bugün yaptığı antrenmanla tamamladı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde yapılan antrenman ısınma hareketleriyle başladı. Ana bölümde ise taktik çalışması gerçekleşti. öte yandan bordo-mavililerde kamp kadrosu da belli oldu. Karadeniz ekibinde Trezeguet sakatlığı nedeniyle kadroda yer almazken, Kayserispor maçı kamp kadrosunu şu isimlerden oluştu:

“Uğurcan Çakır, Muhammet Taha Tepe, Onuralp Çevikkan, Rayyan Baniya, Stefano Denswil, Joaquin Fernandez, Thomas Meunier, Eren Elmalı, Arif Boşluk, Berat Özdemir, Batista Mendy, Kerem Şen, Umut Güneş, Enis Bardhi, Göktan Gürpüz, Taxiarchis Fountas, Nicolas Pepe, Edin Visca, Paul Onuachu, Mislav Orsic, Enis Destan, Umut Bozok.”

Paylaş: