Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

’OMÜ Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, hem bölgede hem ülke genelinde lokomotif bir rolde’

Sağlık Yayın: 21.05.2024 00:12
İhlas Haber Ajansı
’OMÜ Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, hem bölgede hem ülke genelinde lokomotif bir rolde’

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen “Ondokuz Mayıs Ortopedi ve Travmatoloji Günleri”nde, alanında birçok uzman isim bir araya geldi. Toplantı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Dabak, OMÜ Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nın hem bölgede hem ülke genelinde lokomotif bir rolde olduğunu söyledi.

OMÜ Tıp Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonu’nda “Alt Ekstremitenin Zorlu Kırıklarında Redüksiyon ve Tespit İpuçları” temasıyla düzenlenen akademik etkinliğe; önemli ortopedi ve travmatoloji uzmanları, bilgi, birikim ve tecrübeleriyle katkıda bulundu. Yaklaşık 120 katılımcının iştirak ettiği “Ondokuz Mayıs Ortopedi ve Travmatoloji Günleri”nin açılış konuşmasını OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk yaptı. Dekan Çokluk, konuşmasında 19 Mayıs’ın kenti Samsun’un kurtuluş mücadelesindeki tarihsel önemine değindi.

“OMÜ Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, hem bölgede hem ülke genelinde lokomotif bir rolde”

Toplantı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Dabak ise konuşmasında OMÜ Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nın köklü bir klinik olduğuna dikkat çekti. Başkan Prof. Dr. Dabak, bugüne kadar 7 profesör, 9 doçent ve 65 uzmanın yetiştiği OMÜ Ana Bilim Dalı’nın, bu anlamda hem bölgede hem ülke genelinde lokomotif bir rolde olduğunu vurguladı.

OMÜ Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı emekli Başkanı ve Bölümün Kurucusu Prof. Dr. Ali Birol Gülman da toplantıda bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Toplantıya ayrıca travma cerrahisinin Türkiye’de önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Mehmet Arazi, Prof. Dr. Cengiz Şen, Prof. Dr. Mehmet Halıcı ve Prof. Dr. Bahadır Alemdaroğlu da şehir dışından gelerek katkı sağladı. Bilimsel açıdan zengin bir içeriğe sahip “Ondokuz Mayıs Ortopedi ve Travmatoloji Günleri”, 4 farklı oturumdan oluştu.

Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekimi ve plaket takdiminin ardından tamamlandı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tek katlı evde yangın paniği

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:22
İhlas Haber Ajansı

Samsun’un Asarcık ilçesinde tek katlı bir evde yangın meydana geldi.

Yangın, Asarcık ilçesi Atatürk Mahallesi’nde bulunan Abdullah Hündür’e ait tek katlı evde çıktı. Henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan yangında alevler evi sardı. Yangın sonucunda evde maddi zarar oluştu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

Paylaş: