Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Öğrencilere Polis ve Jandarmadan Bilgilendirme

Gündem Yayın: 15.10.2021 11:38
Öğrencilere Polis ve Jandarmadan Bilgilendirme

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Aile Şiddetinin Önlenmesi, Okul Çevrelerinde Öğrencilerin Uyması Gereken Kurallarla ilgili sorumluluk alanlarında Öğrencilerle bir araya geldiler.

Eflani, Ovacık, Yenice ve Eskipazar’da Emniyet ve Jandarma personelleri okulları ziyaret ederek öğrencilere okul ve çevresinde nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilgiler verdiler. Öğrencilere Metruk binalara girmemeleri, yabancı kişilerle iletişime geçmemeleri, ailelerinin telefon numaralarını, jandarmanın, polisin telefon numarasını bilmeleri, vücutlarına dokunulması ihtimali durumunda “Hayır Bana Dokunma” diye bağırmaları konusunda bilgilendirmelerde bulunarak, kendilerini tehlikede hissettiklerinde, öğretmenlerine, jandarmaya ve polise bu durumu söylemeleri konularında uyarılarda bulundular.

Öğrencilerle birlikte çeşitli oyunlar oynayan Jandarma ve Emniyet personelleri gençlere hediyeler verdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bartın’da trafik denetimleri arttırdı

Bartın Yayın: 25.05.2024 04:22
İhlas Haber Ajansı
Bartın’da trafik denetimleri arttırdı

Bartın’da polis ekipleri trafik kurallarına uymayanlara yönelik denetimlerini arttırdı.

Bartın Emniyet Müdürlüğü ekipleri Bartın- Karabük karayolu Muratbeyli mevkisinde uygulama yaptı. Ekipler, emniyet kemeri ve trafik kurallarına uymayanlara ceza yağdırdı.

Bazı sürücüler ise son günlerde artan denetimler nedeniyle defalarca kez ceza yediklerini belirterek ekiplere tepki gösterdi.

Paylaş: